Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 19.11.2019 21:13
  • Son Güncelleme: 19.11.2019 23:28

Son dakika: Bakan Selçuk'tan flaş açıklaması

Son dakika haberi! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk: "En az 10 analiz yaptık. Her türlü kombinasyonu denedik. Hiçbirinin maliyeti sürdürülebilir değil." dedi.

Bakan Selçuk'tan flaş EYT açıklaması

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda milletvekillerinin emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili sorularını yanıtladı. Selçuk, konusunda bakanlık olarak pek çok analiz yaptıklarını ancak sosyal güvenlik sisteminde dengeyi sağlamak zorunda olduklarını ifade etti.

Selçuk, "En az 10 analiz yaptık. Her türlü kombinasyonu denedik. Hiçbirinin maliyeti sürdürülebilir değil." dedi.

Emekli olabilmek için yaş şartını bekleyenlerin ortalama yaş ortalamasının 60 değil, 48 olduğunu belirten Selçuk, "Şu anda SGK açısından 2071 yılına kadar sorunsuz mali dengeye sahibiz. Toplanan primlerin ödenen primlerle dengede olması gerekiyor." ifadesini kullandı.

"15 TEMMUZ BAĞIŞLARININ 1 KURUŞUNA DOKUNULMADI"
Bakan Selçuk, "15 Temmuz bağışlarının 1 kuruşuna dokunulmadı. 330 milyon liranın üzerindeki para fonda duruyor." diye konuştu.

BAŞKAN ERDOĞAN EYT KONUSUNDA SON NOKTAYI KOYMUŞTU

Başkan Erdoğan geçtiğimiz günlerde emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili son sözü söylemişti. İşte Erdoğan'ın EYT ile ilgili o sözler:

Tutturmuş bir EYT, erken emeklilik. İskandinav ülkelerinin hepsi bu sistemle battı. Bizim ülkenin başına da bu erken emekliliği dolayanlar bunun bedelini ödediler. Niçin erken emeklilik? Bırakalım ne zaman emekli olması gerekiyorsa o zaman emekli olsun ve parasını alsın. Erken emekli olduğu zaman ideal ücreti alamayacak hem de ikinci bir iş aramak suretiyle ikinci iş ile işsizliğe öncü olacak. SGK sistemimizin çökmesini istemelerinin tek sebebi kaos ortamından kendilerine siyasi rant devşirme hesabıdır.

kalan karakter 1000

Necmi Necmi

Bu kadar genç emekli ilavesi Türkiye’nin geleceğini etkiler 3600 göstergede gereksiz bu gibi seçim vaatleri yanlıştır hala belediyelerde 6-7 bin maaşla bastonla dolaşanlar var yazık bu yetimlere sayın Cumhurbaşkanı doğru söylemiştir

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.11.2019 22:48

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.