Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 17.11.2019 16:45
  • Son Güncelleme: 18.11.2019 09:43

Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Kaftancıoğlu savaşında tarafını seçti!

Genel Başkanı , CHP'li İBB Başkanı ile arasındaki kavgada tarafını seçti. BİRKONFED'in "" başlığıyla düzenlediği programa katılan Kemal Kılıçdaroğlu'na Canan Kaftancıoğlu eşlik ederken Ekrem İmamoğlu ise toplantıya katılmadı. Bu durum, CHP içindeki liderlik savaşının geldiği boyutu da gözler önüne serdi.

İmamoğlu-Kaftancıoğlu savaşında tarafını seçti!

Genel Başkanı bugün İstanbul'daydı. CHP lideri BİRKONFED İş Dünyası Konfederasyonunun "" başlığıyla düzenlediği programa katıldı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu programda yaptığı konuşmada, "Devleti yönetmek CHP'yi yönetmekten daha kolaydır. Devlette herkesin görevi belli. Herkesin görevi tanımlanmıştır. Herkes görevini yaptığı sürece dünyanın en kolay işlerinden birisi devleti yönetmektir." ifadelerini kullandı.

CHP'de Başkanlığı lerinin hemen ardından başlayan iktidar mücadelesi göz önüne alındığında Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri oldukça dikkat çekiciydi.

KAFTANCIOĞLU YANINDAN BİR AN OLSUN AYRILMADI
Diğer yandan, toplantıda dikkat çeken bir diğer konu ise Kılıçdaroğlu'nun programa CHP İstanbul İl Başkanı ile birlikte gelmesi oldu. CHP liderinin, yanından bir an olsun ayrılmayan Kaftancıoğlu ile sık sık sohbet ettiği gözlendi.

Ancak toplantıda gözler bir başka ismi aradı... Geçtiğimiz günlerde "" isimli kitap nedeniyle Canan Kaftancıoğlu ile medya üzerinden polemiğe giren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı toplantıya katılmadı.

LİDERLİK SAVAŞININ GELDİĞİ BOYUT
Ekrem İmamoğlu'nun, CHP Genel Başkanı'nın yer aldığı bir programda hazır bulunmaması, CHP içindeki liderlik savaşının geldiği boyutu da gözler önüne serdi.

Geçtiğimiz gün Londra'da çeşitli temaslarda bulunan, yurda döner dönmez de dün Küçükçekmece Gölü havzasındaki Bathonia arkeolojik kazı alanında incelemelerde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Kılıçdaroğlu'nun programına katılmaması dikkat çekti.

KİTAP GERİLİMİ
Ekrem İmamoğlu'nun seçim kampanyasının direktörlüğünü yapan 'ın yerel seçim sürecini anlattığı, 'Kahramanın Yolculuğu: Yeni Nesil Siyasetin Zaferi' kitabı CHP içindeki liderlik savaşının kamuoyu önüne taşınmasına neden olmuştu.

CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, kitapta CHP ve İl Başkanlığı'nın hakkının teslim edilmediğini ima ederek Özkan'ı hedef alan sert bir mesaj paylaşmıştı.

Ekrem İmamoğlu ise yakın çalışma arkadaşı Necati Özkan'ın yanında saf tutarak, CHP Genel Merkezi ve Kaftancıoğlu'nun karşısında konumlanmıştı.

kalan karakter 1000

BİR  MUHTAR. BİR MUHTAR.

seçim öncesi ne güzel konuşuyordun ,bülbül gibi şakıyordun ,seçimi kazanınca gerçek yüzünü gösterip bülbül değil meğer karga olduğunu yaptığın icraatlarla gösterdin ,ben ak parti bld sinde ayrım gayrım görmedim herkes eşit .ama siz kendinizden olmayanı hemen harcıyorsunuz .

Aynı Görüşte misiniz?
evet41
hayır22
cevapla 18.11.2019 09:25
Ihpus Ihpus

Kılıçtaroğlu yakında Imamoğlu denilen balonu söndürür, Chp genel başkanlığında gözü olan herkes şutlanır,nerde ince muharrem nerde mustafa sarıgül nerde diğerleri?

Aynı Görüşte misiniz?
evet70
hayır0
cevapla 17.11.2019 19:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.