Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 09.11.2019 15:51
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 09.11.2019 15:52
ABONE OL

İmamoğlu ve Kaftancıoğlu'nun kitap kavgası giderek derinleşiyor

CHP'li İBB Başkanı 'nu parlatan "Kahramanın Yolculuğu" isimli kitabın ardından, parti içi kavga giderek derinleşiyor. CHP'li Başkanı 'nun kitaba yönelik eleştirisinin ardından, İmamoğlu'ndan da Kaftancıoğlu'na eleştiri geldi.

Kitap kavgası giderek derinleşiyor

CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı , son günlerde CHP Başkanı ile aralarında yaşanan kavgaya dair konuştu. Kaftancıoğlu'nun kampanya direktörü olan 'ın "Kahramanın Yolculuğu" isimli kitabını eleştirmesine ilişkin açıklamalarda bulunan İmamoğlu, Kaftancıoğlu'nu eleştirdi.

DW Türkçe'ye konuşan İmamoğlu, kendisine yöneltilen sorulara şu yanıtları verdi:

- Seçim kampanyasında danışmanlığınızı yapan Necati Özkan'ın yazdığı ve süreci ele alan "Kahramanın Yolculuğu" adlı kitap, İstanbul CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu tarafından eleştirildi. Siz bu eleştirilere katılıyor musunuz? Siz kitabı nasıl buldunuz?

-Katılmıyorum, zira kitabı henüz okumadım. Niye katılmıyorum? Kitapta herkes kendi duygularını ortaya koyar, yarın o dönemi siyasi bir kimlik yazar, kendi duygularıyla yazar. Hatta o duygularını Cumhuriyet Halk Partili birisi yazar, başka türlü görür ve yazar. İyi Partili biri yazar başka türlü görür ve yazar. Bir vatandaş da yazabilir, ailemden biri de yazabilir ya da bir arkadaşım. Şu anda yazan bir profesyonel. Danışmanlığımı yapan bir yol arkadaşım. Kendi mesleki bakış açısıyla bir kitap yazmış olabilir. Dolayısıyla bu kendi fikridir. Buna saygı duymak lazımdır. Beğenirsiniz, beğenmezsiniz. Ama tabii ki Canan Hanım'ın kendi fikrini beyan etmesine bir şey demiyorum ancak bulunduğumuz pozisyon itibariyle parti içi yoruma vesile olacak ve partinin bu anlamda etkileneceği bir psikolojik ortamda bunu yorumlamasını doğru bulmuyorum. Çünkü ben partimi ya da partili kimlikleri etkileyecek bir konuşmayı ne basın önünde yaparım, ne de tweet atarım.

KAFTANCIOĞLU'NUN ELEŞTİRİSİ
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Ekrem İmamoğlu'nun kampanya direktörü Necati Özkan'ın 'Kahramanın yolculuğu' kitabına tepki göstermişti. Kaftancıoğlu, "Kahramandan daha çok kendilerini kahramanlaştırmaya çalışıyor. Kimse CHP'nin emeğine saygısızlık edemez." ifadeleriyle yazarı eleştirmişti.