Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 09.11.2019 08:50
  • Son Güncelleme: 09.11.2019 09:00

Haliç'te koku isyanı! O projeyi iptal eden 'na halktan tepki: Bir an önce çözüm bulunmalı

Haliç’in temiz ve kokusuz kalmasına fayda sağlayacak Arıtma Tesisi ihalesinin, tarafından iptal edilmesine bölgede yaşayan halk tepki gösterdi: Ağır kokudan rahatsızız. İnsanlar ağır kokudan dolayı evlerini satıp burayı terk etmeye başladı. Bu soruna bir an önce çözüm bulunmalı.

O projeyi iptal eden İmamoğlu'na halktan tepki!

() Haliç'in ve 'nın temizlenmesine fayda sağlayan Artıma Tesisi ihalesini iptal etti ancak Haliç'te koku şikayeti sürüyor. İBB'nin 'li başkanı 'nun tesise ihtiyaç olmadığını ifade ederek ihaleyi iptal etmesini değerlendiren Silahtarağa Mahallesi sakinleri "Ağır kokudan rahatsızız. Bu soruna bir an önce çözüm bulunmalı" dedi. İşte tepkiler:

İHSAN TUNCER: Haliç'teki temizlik çalışmasını yapacak atık su arıtma tesisinin yapılmasını beklerken projenin iptali doğru olmadı. Lodos ve yağmurlu zamanlarda ağır koku yayılıyor. Haliç'te bu zamana kadar güzel çalışmalar yapıldı. Daha önceki ağır kokular şimdi o kadar yok. Bunun devamı şart.

COŞKUN KARLI: Ara ara ağır ve keskin bir koku yayılıyor. Arıtma tesislerinin yapılması şart. O ihaleyi iptal edenlerin gelip burada kokuyu hissetmeleri gerekiyor.

ÖZLEM BAŞKOPAN: İnsanlar kokudan rahatsız. Bu kokunun yok edilmesi için acilen çalışma yapılması lazım. İnsanlar ağır kokudan dolayı evlerini satıp burayı terk etmeye başladı.

BURAK AKDEMİR: Haliç'te zaman zaman bastıran ağır koku, kömür ve soba yakanların dumanı ile mahallede göz gözü görmüyor. Hem ağır koku hem de soba veya kimyasal atıklar yakılmasından dolayı kirli hava nedeniyle 6 ayımızı hastanede geçirdik. Böyle devam ederse ilçeyi terk edip başka bir semte taşınacağım.

MURAT SOĞUKÇU: Doğma büyüme burada oturuyorum. Haliç'in temizliği için bir çok çalışma yapıldı. Haliç eski haline göre çok iyi fakat arıtma tesisinin yetersizliği nedeniyle Alibeyköy deresinin pisliği kıyılara yığılıyor. Büyükdere'den yapılan su basma olayı ile Haliç'in bir kısmından su akıyor kenarlara uğramadığı için koku yapıyor. Özellikle de lodos ve yağmur zamanlarında koku artıyor. Arıtma tesisinin hayata geçirilmesi ile daha temiz Haliç olur ve kokudan kurtuluruz.

SABAH

kalan karakter 1000

Gülizar Gülizar

Herkes hakkettiğini yaşar HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 09.11.2019 13:28
Karasakal vedat Karasakal vedat

Hersey guzel olmuyormuş

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 09.11.2019 10:49
Ihpus Ihpus

Herşey çok pis kokulu olacak !

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 09.11.2019 09:39

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.