Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 30.08.2019 21:50
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 30.08.2019 22:03
ABONE OL

Başkan Göksu, tarafından işten çıkarılan işçileri ziyaret etti

lerden önce oy kaygısıyla işçilere dokunmayacağız diyen 'li belediye başkanları koltuğu oturduktan sonra vaatler yalan oldu! Haklarını arayan () iştirakleri İSPARK, İSTAÇ, BELTUR ve İSTGÜVEN şirketlerinde çalışırken işten çıkarılan bir grup işçi belediye önünde beklemeye devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediye(İBB) Meclisi Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İBB şirketlerinden işten atılan işçileri ziyaret etti.

CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu koltuğa oturur oturmaz işçinin ekmeğine göz dikti. 2017'de Ankara'dan sözde 'Adalet Yürüyüşü'ne başlayan ve Maltepe'de sonlandıran CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim öncesi oy almak için 'kimse işten çıkarılmayacak' diye verdiği namus sözünü çok çabuk unuttu.

Seçimlerden önce oy kaygısıyla işçilere dokunmayacağız diyen CHP'li belediye başkanları koltuğu oturduktan sonra vaatler yalan oldu! Haklarını arayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştirakleri İSPARK, İSTAÇ, BELTUR ve İSTGÜVEN şirketlerinde çalışırken işten çıkarılan bir grup işçi belediye önünde beklemeye devam ediyor.

İBB önünde iki gündür, işe dönmek için bekleyişlerini sürdürün işçileri akşam saat 19.00'da ziyaret eden Başkan Göksu, "AK Parti Grubu olarak sizlerin verdiği haklı mücadelenin yanındayız" dedi.Göksu işçilere hitaben daha sonra şunları söyledi:
"Arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun. Bizim beklentimiz seçimden önce verilen sözlerin tutulmasıdır. Biz AK Parti grubu olarak sizin hukukunuzun korunması anlamında hem meclisteki gücümüzü hem de yapabileceğimiz ne varsa elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bundan emin olabilirsiniz. Hukukunuzun korunması anlamında üzerimize düşen her türlü gayreti göstereceğiz. Meclisteki gücümüzle de tüm gayreti göstereceğiz"
Bir işçi Başkan Göksu'dan şu talepte bulundu:"Başkanım biz burada yalnız kaldık. Destek bekliyoruz. Sizin gibi hem değerli bir ağabeyimiz, başkandan öte biz sizi bir ağabey olarak görüyoruz. Sizden tek ricamız burada yalnız kalmamamız. Bu arkadaşlarımızın burada gece kalışı var. Arkadaşlarımızın yiyecek, içecek ihtiyaçları oluyor. Biz bunları bazı zamanlar karşılayamıyoruz. Sizden ricamız bu arkadaşlarımızın hem kalabilecekleri bir çadır ile su ve yemek ihtiyaçlarımızın karşılanması. Ve en önemlisi sizin gibi değerli ağabeylerimizin değerli başkanlarımızın bizi ziyaret etmesi bize destek olmalarını istiyoruz"