Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 29.08.2019 23:30
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 30.08.2019 01:06
ABONE OL

'nun işçi kıyımı sürüyor! 'de , İSTAÇ, BELTUR ve İSTGÜVEN'den toplam 1310 kişi işsiz kaldı

lerden önce oy kaygısıyla işçilere dokunmayacağız diyen 'li belediye başkanları koltuğu oturduktan sonra vaatler yalan oldu! Haklarını arayan () iştirakleri , İSTAÇ, BELTUR ve İSTGÜVEN şirketlerinde çalışırken işten çıkarılan bir grup işçi belediye önünde beklemeye devam ediyor. İşçiler CHP Genel Başkanı ve İBB Başkanı 'nun işçi çıkarımı yapılmayacağı yönündeki sözlerini hatırlattı. Ekrem İmamoğlu'nun koltuğa oturduktan sonra içten çıkardığı işçi sayısının ise toplam bin 310 olduğu ortaya çıktı.

CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu koltuğa oturur oturmaz işçinin ekmeğine göz dikti. 2017'de Ankara'dan sözde 'Adalet Yürüyüşü'ne başlayan ve Maltepe'de sonlandıran CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim öncesi oy almak için 'kimse işten çıkarılmayacak' diye verdiği namus sözünü çok çabuk unuttu.

İşçiler CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun işçi çıkarımı yapılmayacağı yönündeki sözlerini hatırlattı.

TOPLAM 1310 KİŞİYİ İŞSİZ BIRAKTI
İmamoğlu'nun İSPARK, İSTAÇ, BELTUR ve İSTGÜVEN şirketlerinde toplam bin 310 kişinin ekmeğiyle oynadığı ortaya çıktı.

MAĞDUR OLAN İŞÇİLER EYLEMDE
Bir kısa SMS ile işten çıkarılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) çalışanlarının sabah saatlerinde Saraçhane'deki hizmet binası önünde başlattığı eylem devam ediyor. İşten çıkarılan personeller geri alınmak için talepte bulunurken, işleri geri verilene kadar eylemlerine devam edeceklerini söyledi.
Eylemlerini sürdüren grup akşam saatlerinde basın açıklaması yaptı.

Eski İSPARK çalışanı Mehmet Coşkun grup adına açıklama yaparak, "Dün akşam itibariyle bir kısa SMS ile sözleşmemizin bittiği bizlere tebliğ edildi. Bizler de bugün, bütün emekçi arkadaşlarımızla sadece İSPARK değil, Beltur, metro A.Ş., İstanbul güvenlik, İSTAÇ burada birçok işten atılan kişiler var. Burada sabah 9'da bir direnişe geçtik. Haklı olan ekmek davamızın, ekmek paramızın derdine ve peşine düştük. Sadece elimizden alınan ekmek paramızı, işlerimizin bizlere geri verilene kadar, geri verildiği tebliğ edilene kadar burayı terk etmeyeceğiz.

Evli olan arkadaşlarımız var, insanlar okul açılmaya yakın çocukların okul masrafları varken bu insanlar işsiz kaldı. Seçimden önce bir takım vaatlerde bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum bir söz verdiniz dediniz ki 'Biz hiç kimsenin ekmeği ile oynamayacağız. Sizlere söz veriyorum söz namustur' dediniz. Sizlerin namus kavramından anlayışınız bu mu başkanım? Yine seçimlerden önce Ekrem İmamoğlu bir konuşmasında 'Ben 16 milyon İstanbul'u kucaklayacağız' dedi. Bizler buradayız bizi kucaklamanızı bekliyoruz. Yoksa bizi kucaklayacak kişiler olarak görmüyor musunuz?" dedi.

Türk bayrağı açarak zaman zaman 'Hak, Hukuk, Adalet' ve 'İşçi burada namus sözün verene' diye slogan atan işçilerin, eylemlerine gece boyunca devam edecekleri öğrenildi.