Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 16.07.2019 09:11
  • Son Güncelleme: 16.07.2019 09:28

Kripto 'cü gazete Fetullah'ın Zaman'ını hiç aratmıyor

Kripto 'cü gazete , sinsi işbirliklerine, fitne fesat hareketlerine devam ediyor. Yaptığı birçok provokatif haberle tarafını belli eden Yeni Asya Gazetesi, son olarak müslümanları bölme amaçlı yayınladığı skandal bir karikatür ile tepki topladı. yazarı Salih Tuna, bugünkü nda söz konusu karikatürü ilişkin "" ibadetleri pervasızca çarpıtmasının daniskası budur. Allah'la aldatmak budur." ifadelerini kullandı.

Kripto FETÖ'cü gazete Fetullah'ın Zaman'ını hiç aratmıyor
İşte yazarı Salih Tuna'nın "Dine karşı dinin daniskası" başlıklı nın tamamı:

Fetullahçılarla aralarındaki belirli bir mesafeyi yıllar yılı özenle koruyan "Nurcu" bir grup, 'dan itibaren söz konusu mesafeyi daha da artıracağına adeta yok etti.
O kadar ki, çıkardıkları günlük siyasi gazete, Fetullah'ın Zaman'ını hiç aratmıyor.
İşin içinde nasıl bir kripto yeniği var, bilmiyorum.
Bu gazetenin manşetlerinden Erdoğan ve AK Parti'ye cart curt eden entegristler bu duruma ne der, onu hiç bilemiyorum.
Benim bildiğim şudur:
kime vuruyorsa bunlar da vuruyor. FETÖ Erdoğan ve AK Parti'den nefret ediyor, bunlar da ediyor. FETÖ AKP'li fırıldak ve sinsilerle işbirliği içinde fitne fesat hareketine yatırım yapıyor, bunlar da ellerinden gelen katkıyı sunuyor.
Geçen gün bir karikatür yayımladılar.Karikatürde "Cuma namazımız kabul olur mu? Hutbe çok siyasiydi" diye soran sarıklı, aksakallı bir ihtiyara, takkeli kara sakallı biri cami çıkışında cevap veriyor: "Valla o yüzden ben "zuhr-u âhir"i kıldım. Ulema bu zamanı görmüş ki tavsiye etmiş..."
"Dine karşı din" mesabesindeki zihin dünyaları budur.
"" ibadetleri pervasızca çarpıtmasının daniskası budur.
Allah'la aldatmak budur.
İşgallere karşı direnen dinin izzetli müntesiplerine karşı zillete duçar olan Mescid-i Dırâr kafalılar arasındaki fark budur.
Gelgelelim...
Cuma namazını, "zuhr-u âhir"i, Sütçü İmam'a varıncaya değin tarih içindeki uygulama şekillerini bu zihniyetle tartışmak ahmaklıktan başka bir şey değildir.
Fetullah'ın 17- 25 Aralık 2013'teki "teknik nakavt" darbesine karşı direnişi, "yesinler birbirlerini" diyerek seyreden muhalif şebeleklerin keyfini getirmekten başka kimseciklere hayrı dokunmaz.Şu kadarcığını söyleyeyim:
15 Temmuz direnişini "siyaset" parantezine alıp mahkum etmekle, "tiyatro" diyerek itibarsızlaştırmak arasında sonuç itibariyle fark yoktur.
15 Temmuz herkesin ciğerinin lekesini ortaya koyan, temize çeken bir milattır.
Kurtuluş Savaşı'mız da öyleydi.
Kim kaçtı, kim müstevlilere kuyruk salladı, kim gözünü kirişe dikti, kim ölümüne direndi?
Ölçü dün de bugün de budur!
Kim 15 Temmuz'a "tiyatro" veya "kontrollü darbe" diyerek "bozgunculuk" yaptı, kim tanklara çıplak ellerle direndi, mesele budur.
Nâzım Hikmet'in ifadesiyle, 2. Kurtuluş Savaşı'mızın neresindesin, onu söyle!
Öyle papyon takmakla, mini etek giymekle, rakı içmekle "Atatürkçüyüm" demekle sıyrılamazsın.
Daha evvel de söyledim şalvar giymekle, sakal bırakmakla, tespih çekmekle de "Müslüman" olamazsın! 2. Kurtuluş Savaşı'mızın veya vatan savunmamızın neresindesin?
Yanında veya içinde misin yoksa "hutbe çok siyasiydi" diyerek "bozgunculuk" peşinde misin, onu söyle sen!

kalan karakter 1000

hakkı hakkı

ben de şu kadarını söyleyeyim; kırmızı kitapları inanarak okuyan hangi grup veya cemaat olursa olsun onlar sahih islamın düşmanıdır. farkında olarak veya olmayarak. çünkü ezoterik öğreti hükmü Allah ve Peygamberden alarak efendi hazretlere veriyor. onlar da bunların dediklerini yapıyor ve onların dediklerinin dışına çıkmıyorlar. bu kadar basit.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.07.2019 09:41

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.