Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 14.07.2019 08:27
  • Son Güncelleme: 14.07.2019 08:32

Dünya S-400'leri konuşuyor: Erdoğan'ın siyasi başarısı

Rusya’dan ’ye S-400 sevkiyatının başlaması dünya medyasında geniş yer buldu. Rusya'nın en yüksek tirajlı gazetesi Moskovski Komsomolets'te yer alan analizde, "S-400'lerin Türkiye'ye teslim edilmesi, Rusya ve Türkiye'nin, ABD ile NATO'nun ortaya koyduğu eşsiz baskılara karşı elde ettikleri ortak zafer" yorumu yapıldı.

Dünya S-400'leri konuşuyor
'nin Rusya'dan satın aldığı S-400 hava savunma sistemlerinin teslimatına dün de devam edildi. Önceki başlayan ilk sevkiyat dünya basınında geniş yankı buldu. ABD ve Batı basının Türkiye'nin yaptırım baskılarına meydan okuyarak S-400 kararından vazgeçmediğine vurgu yapıldı. Haberlerde ayrıca ABD Başkanı 'ın 29 Haziran'da Cumhurbaşkanı ile yaptığı görüşmede S-400 konusunda yaptırım uygulamayı düşünmediğini belirtmesine de dikkat çekildi.

ERDOĞAN'IN SİYASİ BAŞARISI
S-400'lerin Türkiye ulaşması Rus basınında da geniş şekilde işlendi. TürkRus.com sitesindeki habere göre Rusya'nın en yüksek tirajlı gazetesi Moskovski Komsomolets'te yer alan analizde, "S-400'lerin Türkiye'ye teslim edilmesi, Rusya ve Türkiye'nin, ABD ile NATO'nun ortaya koyduğu eşsiz baskılara karşı elde ettikleri ortak zafer" yorumu yapıldı. Rusya bünyesindeki Toplum Konseyi'nin üyesi askeri uzman Ruslan Puhov, "Bu (S-400'lerin teslimatı) sadece askeri ve teknik işbirliği değil, devletlerarası ilişkiler açısından da eşsiz bir olay. Bu ortak zafer Moskova ve Ankara'yı askeri işbirliği alanında kuşkusuz yakınlaştıracaktır" değerlendirmesinde bulundu. Kommersant FM'in siyasi yorumcusu Dmitri Drize ise, "Erdoğan, ciddi saldırılara rağmen bu kararda ısrarcı oldu ve Trump geri adım atmak zorunda kaldı. Erdoğan için S-400 siyasi bir zafer demek" değerlendirmesini yaptı.İŞTE S-400'LERE GİDEN SÜREÇ
Türkıye'nin Rusya'dan satın aldığı S-400 hava savunma sistemine karşı çıkan ABD ve Batı, Ankara'yı birçok konuda yalnız bıraktı:
2014 - 2015: ABD, Suriye'de terör örgütü PKK'nın uzantısı YPG'yi açıkça desteklemeye başladı.
Ağustos 2015: ABD, Türkiye'nin DEAŞ'a karşı ortak operasyon tekliflerini görmezden geldi.
2015: ABD, Türkiye'nin Patriot sistemini satın alma talebini reddetti.
Ekim 2015: ABD - Almanya, Türkiye'deki füze savunma sistemlerini çekti.
Kasım 2015: Türkiye, hava sahasını ihlal eden Rus uçağını düşürdüğünde; ABD, NATO ve Avrupalı ülkeler Türkiye'nin yanında yer almadı. Almanya, Suriye'de Rusya ile yaşanacak gerileme NATO'nun dahil olmayacağını açıkladı.
2016: Batı'dan savunma sistemleri, Suriye krizi, YPG ve DEAŞ konularında destek alamayan Türkiye, Rusya ile masaya oturdu. Ankara, Rusya'nın S-400 teklifini değerlendirmeye başladı.Temmuz 2016: FETÖ'nün darbe girişimine karşı Türkiye'ye en büyük desteği Rusya verdi. ABD ve Batı, Türkiye'yi bir kez daha yalnız bıraktı.
Nisan 2017: Türkiye, S-400 anlaşmasını imzaladı. Ardından ABD, her konuda Türkiye'yi köşeye sıkıştırmaya çalıştı.
Haziran 2019: ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmede S-400 alımında suçlunun kendisinden önceki Beyaz Saray yönetiminde olduğunu söyledi.

kalan karakter 1000

polatb polatb

nato denen şey temmuz 2019 itibariyle bitmiştir..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.07.2019 11:40
SÜPER TÜRKİYE 2071 SÜPER TÜRKİYE 2071

Rusya ile s400 leri aldık,fakat bitmedi,çünkü s500 leri ortak üretim şarttır.rusların dev yangın söndürme uçak alınabilir,ruslarla su 57 yeni teknolojisi savaş uçağı ortak üretilebilir. Çünkü ABD f 35 ler projesi durdurursa bizim için f 35 lerin sırf odun haline gelir.çünkü bilgisayarın istemediği uçağa bomba,füze yerleştiremesin.hepsi bilgisayara bağlı.Türkiye denizaltı yapımında ve gemilerden atılan cruise füzeleri ilgili araştırma, teknoloji ve üretim yaparsa bu ülkeyi kimse durduramaz Rusların enerji yatağını dünya piyasaya sürmek için borular döşenmelidir.Artık stratejik ortaklık şart Rusya ile.çünkü Türkiye Rusya libya da, sudan da,iranda,kıbrısda aktif olmalıdır.rus turizmini kuzey kıbrısa çekelim.maraşı yeniden yatırım gereklidir.Rusya Akdenize açılmalıdır.bu siyonistleri ve batıyı korkutur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.07.2019 10:52

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.