Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 30.05.2019 09:47
  • Son Güncelleme: 30.05.2019 09:47

30 Mayıs , , i, , hal yasası Meclis'e geldi mi, nedir?

, , i, , hal yasası 'e geldi mi, nedir? Mahkumlara af, EYT, ek gösterge, yeni askerlik sistemi, hal yasası ve nafaka düzenlemelerini ilgilendiren önemli açıklama geldi. İşte emeklilikte yaşa takılanlar, 3600, yeni askerlik sistemi, mahkumlara af ve hal yasası ile nafaka düzenlemesi hakkında son bilgiler. TBMM'yi 31 Mart seçimlerinden sonra yoğun bir gündem bekliyordu. Ancak İstanbul seçimlerinin 1 ay süren belirsizliği TBMM 'nin açılmamasına neden oldu. Seçimden sonra birkaç dea toplanan Genel Kurul uluslararası anlaşmaları ve İstanbul seçimlerini görüştü. Af, EYT, ek gösterge, nafaka, yeni askerlik sistemi, hal yasası gibi konular TBMM Genel Kurulu gündemine hala gelmedi.

TBMM'yi yoğun günler bekliyor bu bağlamda milyonlar 3600 ek gösterge, mahkum affı, yeni askerlik sistemi, nafaka, hal yasası gibi gelişmeleri yakından takip ediyor. En son gelen haberde yeni askerlik sistemine ilişkin düzenlemede, Meclis'teki teklif Ramazan Bayramı sonrası görüşülecek. Aynı zamanda 3600 ek gösterge beklentisiyle ilgili taslak çalışmaların yakında dönemde Meclis gündemine gelmesi bekleniyor. Edinilen bilgilere göre 23 Haziran günü gerçekleştirilecek seçimlere kadar Meclis fiilen çalışmayacak. Seçim sürecine tekrar girilmesi ile birlikte hemen hemen tüm milletvekillerinin İstanbul'a gitmesi ve seçim çalışmasına katılması bekleniyor. Bu nedenle yasama gecikecek. Peki 3600 ek gösterge, Mahkum affı, yeni askerlik sistemi, nafaka, hal yasası Meclis'e geldi mi, en son durum nedir? İşte tüm detaylar

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.