Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 17.05.2019 16:36
  • Son Güncelleme: 17.05.2019 17:25

davasında mahkemeden tahliye kararı

haberine göre 48 sanıklı davasında, sistemin yazılımcısı olduğu iddiası ile tutuklu yargılanan Düzgün Genç'in de aralarında bulunduğu 9 sanığın tahliyesine karar verildi.

Kamuoyunda "" olarak bilinen sistemin kurucu ve yöneticilerine yönelik, 11'i tutuklu 48 sanığın yargılandığı davanın 3. duruşması yapıldı. Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, 11 tutuklu sanık ile avukatları katıldı. Duruşmada, çok sayıda mağdur da hazır bulundu.

Mahkeme "Çiftlik Bank" olarak bilinen sistemin kurucu ve yöneticilerinin yargılandığı davada, 11 tutuklu sanıktan 9'unun tahliyesine karar verdi.

SANIKLARA REKOR HAPİS İSTENİYORDU
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 11'i tutuklu, 7'si firari toplam 48 kişi şüpheli, 3 bin 762 kişi de müşteki olarak yer alırken, şüphelilerden 18'inin örgüt yöneticisi, 23'ünün örgüt üyesi ve 7'sinin de örgüte yardım eden konumunda olduğu belirtiliyordu.

EN AZ 14 YIL İSTENİYORDU
Aralarında firari 'ın da bulunduğu 18 örgüt yöneticisi hakkında "suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve yönetme" suçundan ikişer yıldan altışar yıla, "bilişim sistemlerini araç olarak kullanmak suretiyle nitelikli dolandırıcılık" suçundan 3 bin 762 kez üçer yıldan onar yıla, "ticari şirketlerin faaliyeti kapsamında nitelikli dolandırıcılık" suçundan yine 3 bin 762 kez üçer yıldan onar yıla, "suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama" suçundan da altışar yıldan on dörder yıla kadar hapis cezası isteniyordu.

"SUÇTAN KAYNAKLANAN MAL VARLIĞI DAĞERLERİNİ AKLAMA"
İddianamede, bu kapsamda 18 örgüt yöneticisinin 22 bin 580 yıldan 75 bin 260 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep ediliyordu. İddianamede, 23 sanığın da "suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma", "suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama" suçlarından dörder yıldan onar yıla kadar, 7 sanık hakkında ise "suç işlemek amacıyla kurulan örgüte yardım etme" ve "suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama" suçlarından dörder yıldan onar yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyordu.

kalan karakter 1000

temel temel

salak tosun kacmasa idi belki su an ceza bile almayacak idi o kadar salak var iken baska sistem de devam etse idi tam sacmalik o sucu ona buna at pismanin de kem kum et yanlis anlama pc de virus var idi haberim yok de en son kalan kim olur ise o da bir sakal bir takim elbise ben yaptim amma sorun niye yaptim de sonra sucu uzaylara at o da cikar biz de kanun ve adalet bu suc var delil var amma nerde ise ceza alan yok tam rezalet bu karari veren hakimleri iyi takip etmek gerek gercek den kanunlari uygulaniyor mu yoksa birakip kacmasi icin zemin mi hazirliyorlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.05.2019 22:29

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.