Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 17.05.2019 09:40
  • Son Güncelleme: 17.05.2019 09:46

'li belediyelerde sendika sı! 11 bin 500 kişiyi zorla ettirdi...

'li belediyelerde sendika sı sürüyor! Hak-İş baskıları ve işten çıkarmalara karşı Bolu’dan Ankara’ya yürüyüş eylemine hazırlanıyor.

CHP'li belediyelerde sendika baskısı!

Sendikal sonucu ettirilen belediye çalışanlarının sayısı her geçen gün artıyor. Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan, Hak-İş'e bağlı üç sendikada 11 bin 500 üyenin istifa ettirildiğini belirterek, "Bolu Belediyesi'nde işten çıkarılan 97 kişi var. Belediye başkanıyla işten çıkarılanların işe alınması yönünde görüşme yapıldı" dedi.

Arslan, şöyle konuştu: "Aksi halde önümüzdeki günlerde üyelerimizle Bolu'dan Ankara'ya yürüyüş yapacağımızı ifade ettik. Eylemlerimizi arkadaşlarımız işe dönünceye kadar devam ettireceğiz."

Arslan, seçimlerin ardından sendika üyelerinin sendika değiştirmesine ilişkin bir soru üzerine, "Günlük olarak sendikalarımızdan rakamlar alıyoruz" ifadelerini kullandı.

GENELGELER YAYIMLANDI
Hak-İş Başkanı Arslan, şu bilgileri verdi: 11 bin 500 üyemiz istifa ettirildi. Ağırlıklı olarak İstanbul'da Küçükçekmece ve Esenyurt, Bolu, Bilecik, Manisa Akhisar, İzmir, Menderes, Artvin ve Antalya. Bazı 'li belediyelerde sendikal tercihlere müdahale edilmemesi konusunda genelgeler yayımlandı."

kalan karakter 1000

kehribar kehribar

chp işte!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.05.2019 11:39
KARAKALEM KARAKALEM

HANİ BUNLAR İŞÇİ EMEKÇİ DOSTUYDU. HERŞEYLERİ YALAN, HERŞEYLERİ RİYA.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.05.2019 09:50

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.