Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 29.04.2019 15:03
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 29.04.2019 15:16
ABONE OL

'li 7 kişiyi işten çıkardı, 700 kişi arkadaşları için işi bıraktı

'in , bünyesinde bulunan işçilerden 7'sini işten çıkarınca üyesi 700 kişi de işe çıkmadı. DİSK Genel İş Sendikası 5 No'lu Şube Başkanı Ali Haydar Kara, "Bir çözüm olursa kaldığımız yerden işlerimize devam edeceğiz. Aksi durumda üretimden gelen gücümüzü kullanacağımızın bilinmesini istiyoruz. Şu an temizlik işleri de dahil belediyede bir çalışma yok" dedi.

CHP'li belediyede işçi kıyımı!

nde çalışan üyesi 700 kişi, işten çıkarılan 7 işçi için iş bıraktı.

Belediyenin Harmandalı Mahallesi'ndeki şantiye binasında toplanan işçiler, işe çıkmadı. DİSK Genel İş Sendikası 5 No'lu Şube Başkanı Ali Haydar Kara da işçilerle görüştü.

Kara, şantiye önünde yaptığı açıklamada, geçen cuma DİSK üyesi 7 işçinin belediye yönetimi tarafından işine son verildiğini söyledi.

"ÇÖZÜM OLURSA KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDERİZ"
Belediye yetkilileriyle görüştüklerini ifade eden Kara, şöyle konuştu:

"Arkadaşlarımızın işe gelmediği ve verilen görevi yapmadığı gerekçesiyle işten çıkarıldığı belirtiliyor. Ancak bu arkadaşlarımız işlerini zamanında yapan kişilerdir. İşverenin yaptığı bu hatadan vazgeçmesini istiyoruz. Bir çözüm olursa kaldığımız yerden işlerimize devam edeceğiz. Aksi durumda üretimden gelen gücümüzü kullanacağımızın bilinmesini istiyoruz. Şu an temizlik işleri de dahil belediyede bir çalışma yok. Toplam 700 çalışan iş bırakmış oldu."

Öte yandan, Çiğli Belediye Başkanı Selim Utku Gümrükçü, işçilerinin iş bırakma eylemine ilişkin herhangi açıklama yapmayacağını belirtti.