Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 16.04.2019 09:53
  • Son Güncelleme: 16.04.2019 10:19

belediyelerde terör estirmeye başladı! İşçilere DİSK ve KESK'e geçin baskısı

öncesi “Hiçbir belediye işçisinin işine son vermeyeceğiz” sözünü veren , belediyelerde terör estirmeye başladı. Göreve gelen CHP’li başkanların ilk icraatı işçileri çıkarmak, mobbing ya da DİSK ve KESK’e geçin baskısı oldu.

lerinden önce meydan meydan dolaşarak "Hiçbir belediye işçisinin işine son vermeyeceğiz. Bizim hiç kimsenin ekmeğinde gözümüz yok" diyen Lideri 'nun sözleri aldatmaca çıktı. veya MHP'den CHP'ye geçen belediyelerde ilk icraat işçi kıyımı ve sendika dayatması oldu.

BASKI YAPIYORLAR
Yeni Şafak'ın haberine göre, Belediyesi'nin CHP'ye geçmesinin ardından, işçilere sendika baskısı yapılması ve DİSK Şube Müdürü Adil Çiftçi, CHP'li yeni başkan Kemal Çebi'nin selamıyla geldiğini söyleyerek, işçileri 'sendikanızı değiştirin' diye tehditleri sonrası şimdi de istifaya zorlama başladı.

Hak-İş Sendikası temsilcisine göre İstanbul Küçükçekmece'de Hizmet-İş üyesi bin 200 işçinin tamamı görevlerinden baskı yapılarak istifa ettirildi. İşçilere, DİSK üyesi olmamaları halinde işlerine devam edemeyecekleri belirtildi. Bu bin 200 kişinin tekrar göreve dönemeyebileceği belirtiliyor. Küçükçekmece'de Memur-Sen'e bağlı Bem-Bir- Sen üyesi 360 kişinin de istifası istendi. Esenyurt'ta da aynı şekilde işçilere baskı yapıldı. Bem-Bir- Sen üyesi 260 kişi görevinden istifa ettirildi. Sendika değiştirmeleri ve KESK bünyesine girmeleri halinde işe alınacakları söylendi.

İŞTEN ÇIKARMALAR BAŞLADI
İzmir'de AK Parti'den CHP'ye geçen Menderes, Ödemiş, Selçuk, Torbalı ve Kemalpaşa ilçelerinde de işçiler ana muhalefetin mağduru oldu. Menderes'te bazı memurlar AK Partili olduğu iddiasıyla köpek barınakları başta olmak üzere birçok bölgeye sürgün edildi. Torbalı'da ise 30 işçinin işine son verildi. Zaten CHP'de olan Gaziemir'de ise CHP'nin yeni başkan Halil Arda 40 çalışanı işten çıkardı.

TERÖR ESTİRİYORLAR! MOBBİNG VE SÜRGÜN
'te belediyede çalışan görevlilere mobbing uygulandığı öğrenildi. Memurlara baskı yapıldığı ve çok sayıda memurun sürgüne gönderildiği bilgisine ulaşıldı. Yine Bilecik Belediyesi'nin duvarlarında yer alan Osmanlı minyatür ve motifleri CHP'li belediye başkanı Semih Şahin'in talimatıyla duvardan kazıtıldı. ve 'daki işçi kıyımı iddiası ise bizzat CHP Milletvekili 'den geldi. Tekin, Antalya'da 4 bin, Adana'da 6 bin işçinin işine son verildiğini söyledi.

IRKÇI BAŞKAN LİSTE İSTEDİ
31 Mart öncesi "Bolu'da Suriyeli görmek istemiyoruz" diyerek ırkçı tavırlarıyla gündeme gelen CHP'li Tanju Özcan belediye başkanı seçildikten sonra işçi kıyımı için harekete geçti. Özcan'ın belediye bünyesinde çalışan bin 400 kişinin listesini istediği ve çalışan işçiler ile ilgili inceleme başlattığı öğrenildi. CHP'li 'de de aynı senaryo uygulandı. CHP'li Demirhan Elçin yönetimi devraldıktan sonra ilk icraat olarak belediye bünyesinde çalışan sosyal tesislere el attı. Belediyeye ait olan 2 tesisinin birinin tamamen kapatıldığı diğerine ise kısıtlama getirildiği öğrenildi. Tesislerde çalışan işçilerin ise başka yerlerde kısmi olarak görevlendirildiği ancak her an işten çıkarma olayıyla karşı karşıya olacakları öğrenildi.

İSTİFA BASKISI
Memur Sendikaları Konfederasyonuna (Memur-Sen) bağlı Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) İl Başkanı Diyaddin Demirhan, 'li başkanın seçildiği Batman Belediyesinde son 5 günde 130'a yakın üyelerinin baskıyla istifa ettirildiğini öne sürdü. Demirhan, yerel seçimde Batman Belediye Başkanlığına seçilen HDP'li Mehmet Demir'in göreve başlamasının ardından üyelerine mobbing uygulandığını, sendikalarından istifa etmesi için baskı yapıldığını iddia etti. Demirhan, bazı birim amirlerinin üyelerini ikna odalarına alarak sendikadan istifa ettirmeye çalıştığını ifade etti.

kalan karakter 1000

KARAKALEM KARAKALEM

İŞÇİ EMEKÇİ DOSTU CE HA PEEEE PEH PEH PEH...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 16.04.2019 10:25

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.