Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 20.04.2019 17:02
  • Son Güncelleme: 20.04.2019 17:27

Eş Genel Başkanı 'dan skandal itirafı

16 Nisan’da partisinin ’daki il binasında konuşan Eş Genel Başkanı , 'li ’nun başarısı için ''İstanbul’daki başarımız'' ifadelerini kullandı. Buldan, "İmamoğlu'nun başkanlığında 'Kürdistani partiler'in payı var" diyerek skandal itirafta bulundu.

Eş Genel Başkanı , 16 Nisan'da partisinin 'daki il binasında yaptığı konuşmada ilginç itiraflarda bulundu. Buldan, 'nun başarısı için ise ''İstanbul'daki başarımız'' ifadelerini kullanırken İmamoğlu'nun başkanlığında ''Kürdistani partiler''in payı olduğunu dile getirdi.

'KÜRDİSTANİ PARTİLER'İ SIRALADI
Buldan, İstanbul'daki başarının arkasındaki güç olarak söylediği partilerin ise Azadî Hareketi, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Devrimci Demokratik Kürt Derneği (DDKD), İnsan ve Özgürlük Partisi, Kürdistan Komünist Partisi, Kürdistan Demokrat Partisi (PDK) ve Kürdistan Demokrat Partisi-Türkiye (PDK-T) olduğunu belirtti.

RESMEN İTİRAF ETTİ
Buldan 16 Nisan tarihinde yaptığı konuşmada resmen itiraf ederek, ''İstanbul'da yapmış olduğumuz başarının altında Kürdistani Partilerle gerçekleştirmiş olduğumuz ittifakın önemli bir yeri olduğunu belirtmek isterim.'' ifadelerini kullandı.

KİRLİ İTTİFAK
Buldan'ın gözlerden kaçan konuşmasında ayrıca ve İyi Parti ile yapılan ittifakı bir kez daha gözler önüne serdiği görüldü.

BULDAN'DAN "KARS" ÖNERİSİ
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu dün mazbatasını alarak göreve başladı. Tebrik mesajlarının yağdığı İmamoğlu'na HDP'li Pervin Buldan'ndan çarpıcı bir öneri geldi.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada İmamoğlu'nu tebrik eden Buldan, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na üstün başarılar dilerim. İstanbul'a kardeş belediye olarak en iyi Kars Belediyesi yakışır. Biz de Kars'ı ilk defa aldık" ifadelerini kullandı.

HDP: EKREM İMAMOĞLU'NU TEBRİK EDİYORUZ
HDP'nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklama da ise şu ifadelere yer verildi: "Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu tebrik ediyoruz."

kalan karakter 1000

ikiypüzlülerin kozlari ikiypüzlülerin kozlari

mahkemede DEMIRTAS suclamalari reddetmis.. o zaman akillara sorular geliyor, birileri F-35 olmasada s-400 olmasada o zaman birileri DEMIRTASI serbest brak diye BASKI yapmak icinmi hazirlaniyor? Brunson gibi, o zaman bu oyunu engellemek icin Demirtasin suclarini uluslar arasi alanda DIYARBAKIRDAKI 50 cinayeti dile getirmemelimi? PKK ve Demirtas diyarbakirda 50 kürt insani katleddi, yani baskilara hazir olunmali.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 30.04.2019 15:43

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.