Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 11.08.2018 23:43
  • Son Güncelleme: 12.08.2018 00:40

’li ’nin kaos yayıncılığı! Fox Tv yayınlarıyla ne amaçlıyor?

’da hain darbe girişimiyle Fetullahçı terör örgütünün () arkasında olan , bugün ekonomide 15 Temmuz saldırısıyla ’ye operasyon çekiyor. ABD’nin ekonomik terör saldırısının medya işbirlikçisi ise Amerikan tilkisi . Peki Fox Tv operasyonel yayınlarıyla tam olarak neyi hedefliyor? İşte ekonomik 15 Temmuz’un medya ayağını yürüten Fox Tv’nin kaos yayıncılığı…

Fox Tv yayınlarıyla ne amaçlıyor?

Sabah gazetesi editörü Kenan Kıran A Haber ekranlarında 'nin kaos yayıncılığıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.
Kıran, 'nin her saldırısında karşıtı pozisyon alan Murdoch'ın sahibi olduğu FOX TV'nin Hrant Dink cinayetiyle arasındaki bağlantıları A Haber ekranlarında paylaştı.

DİNK CİNAYETİNİN KANINDA İZİ VAR

Kıran, Dink cinayetinden 11 gün önce 14 yıl medyası Zaman gazetesi, CİHAN Haber Alansı, Aksiyon'da çalışan Ercan Gün'ü transfer ettiğini kaydederek şöyle konuştu: "8 Ocak 2014 yılında göreve başlıyor. 19 Ocak'ta Ercan Gün ortaya çıkıyor nasıl çıkıyor?. Ogün Samast'ın cinayet sonrası güvenlik güçleriyle çekilen fotoğrafını FETÖ'cü Ekrem Dumanlı Adem Yavuz Arslan ve diğer FETÖ'cü güvenlik birimlerinden alıyor. Şubat'ta Samsun'a gidiyor. Jnadarma Komutanlığı'nı arıyor fakat gitmiyor. Dink'in katili Samast askerler ile beraber şeklinde haber yapıyor. Aslında o poliserle çekilmiş fotoğraf. Ve Dink cinayetini jandarmaya yıkıyor. Ercan Gün haber müdürü oluyor ve Dink cinayetini arkasında jandarma var asker var diye görüntü servis ediyor. Buradan asker suçlanıyor. Asker Ogün Samast'la beraber diyor. Emniyette çekilen görünülerini Jandarmada çekilmiş gibi servis ediyor. FOX TV'nin Dink cinayetinin kanında izi var bir bakıma.

FETÖ'NÜN OPERASYONLARINA DESTEK

Bu kişi 17 -25 Aralık yargı darbesinde de ile FETÖ'nün operasyonel tapelerini FOX TV üzerinden yaptı.
Dink cinayetini askere yıkmak için operasyonle görevde bulundu. 17-25'te yer aldı.

HALA KÜNYEDEN ÇIKARMADI

Ercan Gün, Hrant Dink cinayetinden tutuklandı. Ercan Gün şu an Silivri'de yatıyor. Çift Bylock çıktı. Şu an FOX TV'de görevi devam ediyor. Şu anda künyede Haber Planlama Müdürü olarak görevine devam ediyor. Yani siz cezaevinde mi planlıyorusunuz.? Neyi planlıyorsunuz?"

DARBE GİRİŞİMİNDE DARBECİ KOMUTAN ARADI

Kıran, hain darbe girişimi sabahında Ankara'da darbeyi yöneten komutan Ömer Faruk Harmancık'ın FOX TV'yi aradığını kaydetti. Kıran, darbeyi yöneten Harmancık'ın darbe girişimi sabahında saat 6:24'te Huzur Radyo-TV adına kyıtlı 312'li bir numarayı aradığını belirterek "Burası FOX Tv'nin Ankara temsilciliği' dedi.


10 AĞUSTOS ABD EKONOMİ DARBESİNE FOX'TAN ALKIŞ! FOX TV YAYINLARINDA NEYİ AMAÇLIYOR?

2007 yılından bu yana Türkiye'nin her önemli virajında düşmanlarla ile aynı safta yer alan ABD kökenli FOX TV, Türkiye'ye yönelik ekonomik saldırıda da yine Türkiye karşıtlarına alkış tuttu. Gezi kalkışması, 17/25 Aralık operasyonu ve 15 Temmuz darbe girişiminde hainlerle aynı safta yer alan FOX TV, FETÖ'nün medya imamı Ercan Gün'ü hala Haber Müdürü olarak künyesinde tutarak örgüte desteğini sürdürdü. Bugün ise döviz kuru üzerinden yürütülen ekonomi görünümlü siyasi operasyonun medya tetikçisi olarak yer alan Fatih Portakal ve Doğan Şentürk yönetimindeki FOX TV, dün yaptığı operasyonel yayıncılıkla ekran başındaki izleyicileri çileden çıkarttı..

TERÖRİST AKLAMA MERKEZİ FOX TV

Murdoch sahibi olduğu medya şirketleriyle bugüne kadar onlarca kez Türkiye düşmanlığı yaptı.Türkiye'nin PKK ile mücadelede kazandığı başarılar Fox'u her zaman rahatsız etti. Fox TV'de PKK'lı teröristlere övgüler düzüldü, Türkiye'nin NATO'dan atılması konuşuldu.

10 Ağustos akşamı FOX Ana Haber'de doların yükselişiyle ilgili son derece manipülatif haberler yapıldı. Yayınlanan şu haber alçak bir provokasyon amacı taşıyor:

"Döviz artışı ölümleri beraberinde getirir. İstanbul Eczacılar Odası Yönetim Kurulu üyesi Zozan Pandel: "Ölümlerle sonuçlanabilecek çok ciddi bir sağlık krizi bizi bekliyor"


FOX akşam haberlerinde, muhalefetin ABD ile birlikte Türkiye'ye saldırısına geniş yer verdi. Kılıçdaroğlu, Akşener ve İnce, ABD'nin saldırısına tek kelime edemeyip, iktidarı suçladı.


FOX Ana Haber'de bu akşam bir çok zam haberleri de vardı. Kriz tellalları, henüz zam yansımamış sektörler üzerinden kehanet kovaladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.