Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 03.12.2019 10:40
  • Son Güncelleme: 10.12.2019 09:39

e ek açıklaması yapıldı

2020 yılı li çalışanlar tarafından merakla bekleniyor. Vatandaşların en çok araştırdığı konular arasında mı ve asgari ücret konuları geliyor. Asgari ücret ile çalışanları yakından ilgilendiren 2020 asgari ücret zammı ile ilgili olarak zam oranları hemen hemen ortaya çıkmaya başladı.

Asgari ücrete ek zam! 345 lira...

Asgari ücretlilerin merakla beklediği işçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantısını yaptı. Milyonlarca asgari ücretli, 2020 yılında ne kadar ücret alacağını merak ederken, geçen yıl yüzde 26'yla enflasyonun üzerinde zam yapılmıştı. Yeni asgari ücret komisyon görüşmelerinin ardından belli olacak. Asgari ücretten alınan vergiler ve primlerin kaldırılması halinde maaşlara 345 lira ek zam gelmiş olacak. Asgari ücret zammı ile ilgili tüm detaylar takvim.com.tr'de

SON DAKİKA ASGARİ ÜCRET HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

ASGARİ ÜCRET MAAŞ ZAMMI HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

2020 ASGARİ ÜCRETE 345 TL EK ZAM

2020 yılında asgari ücrete yapılacak zam oranına ilişkin muhtemel rakamlar belli olsa da vatandaşların bir diğer talebi vergilerin kaldırılması. Asgari ücretten alınan vergiler ve primlerin toplamı şu şekilde;

- SSK Primi ödemesi: 358 TL

- İşsizlik fonu kesintisi: 25 TL

- Yüzde 15 Gelir vergisi: 326 TL

- Damga vergisi: 19.50 TL

Eğer yukarıda yer alan tutarlardan SGK primi ve İşsizlik Fonu dışında yer alan kesintiler kaldırılırsa maaşlara ek 345 TL ek zam gelmiş olacak. Asgari ücretten vergilerin kaldırılması konusu 2019 yılı başlarında sık sık gündeme gelmişti.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA TIKLAYINIZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.