Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 22.11.2019 17:45
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 22.11.2019 17:45
ABONE OL

indirim fırsatları ve kampanyaları haberimizde

, dünyanın en büyük online satış mağazasıdır. Alıcılar ve satıcılar Aliexpress üzerinde buluşuyor. Çin menşeili olan Aliexpress her geçen gün popülarite elde etmektedir. gününe özel ise çeşitli indirimler yapılmaktadır. Black Friday takviminde Aliexpress’te ortalama yüzde 70-80 oranında indirimler yapılmaktadır. ABD’de her yıl ’nden sonra gelen Cuma günü dev firmaların büyük indirimler yaptığı ve alışveriş dünyasını canlandırdığı bir alışveriş etkinliği olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yıl 29 Kasım 2019 Cuma günü kutlanacak Black Friday, aslında olarak tercüme edilse de Türkiye’de ve Muhteşem Cuma olarak adlandırılmaktadır.

Aliexpress Efsane Cuma indirim fırsatları ve kampanyaları!

Black Friday alışveriş çılgınlığı için artık geri sayım başladı. Bu süreçte Aliexpress Black Friday indirimleri olacak mı sorusu da yanıt buldu. İşte Aliexpress Kara Cuma indirim fırsatları ve kampanyaları. Black Friday öncesinde satın almayı düşündüğünüz ürünlerin listesini çıkarmanız sizin yararınıza olacaktır. Fiyatları kontrol etmelisiniz. Aliexpress kargoları genellikle 1-2 ay içerisinde Türkiye'ye ulaşmaktadır ve bu süreçte gümrük sınırını aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aliexpress yılın bütün dönemlerinde uygun fiyatlarıyla öne çıkmaktadır. Ancak Black Friday'de çok özel indirimler hayata geçirilmektedir.


Aliexpress mağazalarında Black Friday indirimleri ne zaman başlayacak?

Kasım ayının son Cuma günü itibariyle Aliexpress Cyber Monday kampanyaları başlamaktadır. Ancak asıl kampanyalar son Cuma günü olmaktadır. İndirimler bir hafta boyunca devam etmektedir.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇİNİZ

Aliexpress Black Friday alışverişi yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Black Friday öncesinde satın almayı düşündüğünüz ürünlerin listesini çıkarmanız sizin yararınıza olacaktır. Fiyatları kontrol etmelisiniz. Aliexpress kargoları genellikle 1-2 ay içerisinde Türkiye'ye ulaşmaktadır ve bu süreçte gümrük sınırını aşmamaya dikkat etmelisiniz.

2019 yılında Aliexpress mağazasında Black Friday indirim oranı ne kadardır?

Black Friday takviminde Aliexpress'te ortalama yüzde 70-80 oranında indirimler yapılmaktadır. Ancak satıcıların yaptığı indirimler farklılık gösterebilmektedir.

Geçmiş yıllarda Aliexpress'te ne kadar indirim yapıldı?

Geçtiğimiz yıllarda Black Friday'de Aliexpress mağazası 2017 yılında yüzde 70'e varan indirimler yapmıştı.

Aliexpress'teki en güzel indirimler nasıl bulunur?

Aliexpress e-bültene e-mail adresinizi bırakarak abone olabilirsiniz. Black Friday, Global ve Picodi gibi alışverişte geçerli indirim kodunu Aliexpress kuponları ve özel kampanyaları siteden takip etmeniz mümkün.

Black Friday'in dışında Aliexpress mağazasından indirimli alışveriş yapılabilir mi?

Aliexpress yılın bütün dönemlerinde uygun fiyatlarıyla öne çıkmaktadır. Ancak Black Friday'de çok özel indirimler hayata geçirilmektedir. Aliexpress'e girerek saatlerinizi geçirebilir, birbirinden güzel ürünlere en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Aliexpress mağazasına benzer markalarda Black Friday indirimleri bulunabilir mi?

Aliexpress, dünyanın bütün bölgelerinde satıcılar ve alıcıları birleştirmektedir. Çin menşeili olan Aliexpress her geçen gün popülarite elde etmektedir. Amazon, GearBest, Zaful, Romwe, ebay ve DH Gate de tercih edilebilecek firmalar arasında bulunuyor.

BLACK FRİDAY NEDİR?

ABD'de, Black Friday Şükran Günü'nden sonra gelen ilk cuma günüdür. Mağazalar çok erken saatte açılır ve geç kapanırlar. Bugün beklenmedik derecede indirimli satış yaparlar. Black Friday resmi bir tatil sayılmaz. Kanada ve İngiltere'de de Black Friday günü vardır, ve Amazon gibi internet üzerinden iş yapan çeşitli şirketler de indirimli satış yaparlar.

Son yedi yıl içinde, bu günde indirim yapan şirketlerin kârları sürekli artmıştır. Bu alışveriş gününe tarihte ilk defa 1961 yılında gazetelerde Black Friday olarak bahsedilmiştir. O günde, Philadelphia'da, alışverişten dolayı oluşan yoğun trafik ve zorluklar nedeniyle bu isim verilmiştir. Son yıllarda, bu gün, hem insanlar hem de mağazalar için olumlu şekilde karşılanmaktadır. Walmart gibi ünlü mağazalar her yıl, kapılarını müşterilerine daha erken açmaktadırlar, ve işçilerin mesaisi daha yoğun geçmektedir. Black Friday gününde 2000'li yıllara kadar sabah 06:00'da açılan mağazalar bu tarihten sonra sabah 04:00 ila 05:00 saatlerinde hizmet vermeye başladı. 2011 yılından sonra bazı mağazalar Black Friday gününde 24 saat hizmet verme kararı aldı.

ABD EKONOMİSİNE CAN VERİYOR

ABD'nin tatil sezonu olan 1 Kasım-31 Aralık tarihlerinde bu sene perakende satışların 721 milyar doları bulması bekleniyor. Kara Cuma'da 116.4 milyon, Siber Pazartesi'de 75.8 milyon, Şükran Günü'nde ise 35 milyon Amerikalının internet ve mağazalardan alışveriş yapması öngörülüyor.

Tatil sezonunda ülke genelinde internetten yapılacak toplam satışların bu sene 124.1 milyar dolara ulaşarak rekor kırması bekleniyor.

Siber Pazartesi'de satışların 7.7 milyar dolar, Şükran Günü ile Siber Pazartesi arasında internetten yapılacak satışların ise 23.4 milyar dolar olması tahmin edilmekte.