Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 24.05.2019 16:28
  • Son Güncelleme: 25.05.2019 02:40

2019 Bağkur emekli ve memur maaşı Temmuz mı! zam oranı ne oldu?

Milyonlarca emeklinin beklediği Temmuz ayı mı merakla bekleniyor. Temmuz ayında 2019 yılında ve Bağkur emeklilerine bu yılın ilk 6 aylık döneminde enflasyon oranında, memurlara ve memur emeklilerine ise yüzde 5 zam ve ilk 6 aylık enflasyon yüzde 4'ü aşarsa fark yansıtılacak. TÜİK tarafından açıklanan Nisan ayı enflasyon rakamı ise aylık yüzde 1,69 oranında artış yaşadı. de memurlar için Temmuzda yüzde 5 zam ve ilk 6 aylık enflasyon yüzde 4'ü aşarsa fark verilmesi kararlaştırılmıştı. 2019 SGK SSK Bağkur emekli ve memur maaşı ! zam oranı ne oldu?

2019 SGK SSK Bağkur emekli ve memur maaşı son dakika Temmuz zammı! Memur enflasyon farkı zam oranı ne oldu? Emeklilerin ve memurların Temmuz zammı için geri sayım başladı. Temmuz'da; SSK ve Bağ- Kur emeklilerine bu yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon oranında, memurlara ve memur emeklilerine ise yüzde 5 zam ve ilk 6 aylık enflasyon yüzde 4'ü aşarsa fark yansıtılacak. İlk 4 aylık enflasyon yüzde 4 olarak gerçekleşirken, Merkez Bankası'nın yaptığı Mayıs ayı beklenti anketi 6 aylık enflasyona yani emeklilerin zam oranına ilişkin ipuçlarını verdi. Ekonomistlerle yapılan son beklenti anketinde, mayıs ayı tüketici enflasyonu (TÜFE) beklentisi yüzde 1.48, haziran ayı TÜFE beklentisi yüzde 1.10 olarak gerçekleşti. Buna göre, ilk 6 aylık enflasyon tahmini yüzde 6.7 oldu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.