2023 MEB öğretmenlere seminerler online mi? Bakan Yusuf Tekin duyurdu! "Kasım ara tatilinde..." MEB'ten FLAŞ KARAR SON DAKİKA!

Öğretmen seminerleri online mı sorusu birçok eğitimci tarafından merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den Kasım ara tatilinde geçerli olacak kaarı duyurdu.

Giriş Tarihi 24 Ekim 2023, 09:56 Güncelleme 24 Ekim 2023, 09:56
2023 MEB öğretmenlere seminerler online mi? Bakan Yusuf Tekin duyurdu! Kasım ara tatilinde... MEB’ten FLAŞ KARAR SON DAKİKA!

Öğretmen seminerleri online mı sorusu en sık aratılalar arasında yer alıyor. Kasım ara tatili yaklaşırken Milli Eğitim Bakanlığı'ndan konuyla ilgili flaş kararı duyurdu. Daha önce Kasım ara tatilinde öğretmen seminerlerinin yüz yüze yapılacağı açıklanırken ortaya çıkan karar sonrası araştırmalar hızlandı. Özellikle en sık aratılanlar arasında seminerler online mi olacak sorusu yer alıyor. İşte detaylar...

SON DAKİKA KASIM ARA TATİLİ AÇIKLAMASI!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Kasım ara tatili için geçerli olmak üzere seminer döneminin online yapılacağını duyurdu.

"NİSAN ARA TATİLİ KESİNLİKLE YÜZ YÜZE VE OKULLARDA OLACAK"

Milli Eğitim Bakanı Tekin, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"Ancak hafta sonu Erzurum'da öğretmen arkadaşlarla yaptığımız görüşmelerde, birçok arkadaşımızın daha önceki uygulama nedeniyle kendilerine ara tatil için farklı programlar yaptıkları ve bu nedenle yüz yüze programların ertelenmesi talepleri ile karşılaştım. Bu nedenle sadece kasım ara tatili için geçerli olmak üzere seminer döneminin online yapılmasına karar verdim. Yalnız bir istirhamım ve bir de uyarım var. İstirhamım lütfen online sunumları dikkatlice takip edelim. Çünkü genel müdürlerimiz uygulamada karşılaşacağınız teknik ayrıntıları sizlerle paylaşacaklar. Uyarım da, nisan ara tatili kesinlikle yüz yüze ve okullarda olacak, planlarımızı buna göre yapalım. Hayırlı olsun."

SEMİNERLERE KATILMAK ZORUNLU MU?

1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanununun " Öğretmenlerin izin ve tatilleri" başlıklı 50A. Maddesinin 1.fıkrasındaki; "öğretmenler yönetmelikle belirlenecek meslekle ilgili çalışmalara katılmakla yükümlüdürler." şeklindeki amir hükme göre öğretmenler meslek ilgili çalışmalara katılmakla yükümlüdürler.