Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 16.01.2020 09:21
  • Son Güncelleme: 16.01.2020 09:21

2020 yılı , , TYT, AYT, YDT, sınav başvuruları başladı mı? Milyonlara müjde işte başvuru şartları ve tarihler

, , gibi birçok sınavın başvuru ve açıklandı. Peki, 2020 sınav takvimine göre , YKS, DGS, ALES, YÖKDİL ve diğer sınavlar ne zaman yapılacak? Memur olmak isteyen adaylar KPSS, Akademik kariyer hedefleyen adaylar DGS, Üniversite eğitimine girmek isteyen adaylar YKS ve Önlisans eğitimini Lisans eğitimine tamamlamak isteyen adaylar ise DGS sınav başvuru tarihlerini araştırmayı sürdürüyor. Peki KPSS, ALES, YKS ve DGS başvuru tarihleri ne zaman? Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik" hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılmaktadır.

KPSS, ALES, YKS, DGS sınav tarihleri belli oldu!

Milyonlarca adaya ÖSYM'den müjde geldi. Bu bağlamda 2020 yılı KPSS, ALES, TYT, AYT, YDT, DGS sınav başvuruları için tarih verildi.
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) yayımladığı duyuru ile birlikte 2020 sınav takviminin belirlendiğini kamuoyu ile paylaştı. Gözler başvuru ve sınavların yapılacağı tarih detayları haberimizde yer almaktadır. Memur ve öğretmen adayları için ise KPSS önlisans sınavı 18 Ekim 2020'de yapılacak başvurular 12-25 Ağustos tarihlerinde alınacak. KPSS ortaöğretim sınavı 8 Kasım 2020'de yapılacak. Başvurular 21 Ağustos'ta başlayıp 7 Eylül'de son bulacak. Peki, 2020 KPSS, YKS, DGS, ALES, YÖKDİL ve diğer sınavlar ne zaman yapılacak?

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇİNİZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.