Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 01.11.2019 09:18
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 01.11.2019 09:18
ABONE OL

Okullarda ara tatil dönemi başlıyor! Kasım ayı ara tatili ne zaman, hangi gün? İşte 2019 2020 okul tatilleri

yapılacak, sorusu MEB'in yayınladığı takvim ile birlikte yanıt buldu. Sınav hazırlıklarını sürdüren öğrenciler kasım ayına girmemiz ile birlikte ilk tatilin hangi gün başlayacağını araştırmaya başladı. Peki, okullarda ilk ara tatil ne zaman yapılacak? başlıyor? İşte 2019 2020 okul tatilleri takvimi...

Kasım tatili ayın kaçında başlıyor? Milyonlarca öğrenci yeni dönem sınavları için çalışmalarını sürdürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilere müjdeli haberi vererek yeni dönem itibarıyla ara tatillerin yapılacağını duyurmuştu. İlk tatilin kasım ayında yapılacağının açıklanmasının ardından tatilin hangi gün başlayacağı, son günlerde en çok yanıt aranılan konular arasında yer alıyor. Peki, okullarda ilk ara tatil ne zaman? Kasım ayı ara tatili ne zaman, hangi gün yapılacak? İşte 2019 2020 okul tatilleri...

OKULLARDA İLK ARA TATİL NE ZAMAN?

İlk ara tatil 18-22 Kasım 2019 tarihinde yapılacak. (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün)

İkinci ara tatil ise 06-10 Nisan 2020 tarihleri arasında uygulanacak. (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün)

2019-2020 OKUL TATİLLERİ

18 milyonu aşkın öğrencinin yanı sıra 1 milyondan fazla öğretmenin de dersbaşı yaptığı yeni eğitim ve öğretim yılının birinci dönemi 17 Ocak 2020 Cuma günü sona erecek. 20- 31 Ocak tarihleri arasındaki yarıyıl tatilinin ardından ikinci dönem 3 Şubat Pazartesi günü başlayacak ve 19 Haziran Cuma günü tamamlanacak.

İLK ARA TATİLDE AİLELER İÇİN SEYAHAT ROTALARI

Setur, milyonlarca öğrenci ve ailesinin beklediği ara tatil için bazı seyahat önerileri sundu.

Setur'dan yapılan açıklamaya göre, ara tatilin yaklaşmasıyla birlikte ailelerin akıllarında "ara tatil ne zaman?", "ara tatil kaç gün sürecek?" gibi sorular yer alıyor. 9 Eylül'de başlayan yeni eğitim öğretim yılının ilk ara tatili 18-22 Kasım tarihlerine denk gelecek ve hafta sonu tatilleriyle birlikte tam 9 günlük tatil fırsatı sunacak. 2019-2020 eğitim yılı ara tatilinde ailece seyahate çıkmayı planlayanlar için pek çok seçenek mevcut.

Antalya'nın sakinliğini tercih edecekler için Kemer ve Belek'te önde gelen otellere ek olarak tatilini daha da güneyde KKTC'de geçirmek isteyenler için Girne ve Bafra'da çeşitli kampanyalı otel seçenekleri, ara tatil programını Türkiye'nin popüler gezi rotalarında geçirmek isteyenler için de kültür turları fırsatları bulunuyor.

Seyahatseverler için özel rotalar hazırlayan Türkiye'nin önde gelen turizm şirketlerinden Setur, Türkiye içinde Bursa, Sapanca, İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir ve Gaziantep'te özel rotalar sunuyor. Ara tatilde 3-4 günlük yurt içi turlara katılmak isteyenler için Eskişehir Odunpazarı Turu, Kastamonu Safranbolu Turu ve Kapadokya Turu seçenekleri bulunuyor.

KÜLTÜR TURLARI

Eskişehir Odunpazarı Turu'nda Odunpazarı, Porsuk Çayı, Lületaşı Atölyeleri, Cam Sanatları Müzesi, Kent Park, Bilim Sanat ve Kültür Parkı, Balmumu Heykeller Müzesi görülecek yerler arasında yer alıyor.

Kastamonu Safranbolu Turu'nda Safranbolu ve Kastamonu'nun yerel lezzetleri keşfedilebiliyor. Kapadokya Turu'nda ise Göreme, Ürgüp, Avanos, Üçhisar, Hacıbektaş, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Ihlara Vadisi görülecek yerler arasında bulunuyor. Balon turu, Güzel Atlar Diyarı Kapadokya'da büyülü bir atmosfer sunuyor.

Setur, ilk ara tatil döneminde pek çok otelde tatil imkanı da sunuyor. Regnum Carya, Zeynep, Ela, Susesi, Sueno, Orange County, Acapulco, Concorde, Cratos, Nuh'un Gemisi, Merit, Mercure, Marigold, NG Sapanca, NG Afyon, Büyük Abant Oteli, İkbal Thermal, Cheya Beşiktaş, Fuga, Anemon İzmir, Best Western Konak, Wyndha Ankara, Ramada By Wyndham Ankara, Park Dedeman Eskişehir, Anemon Eskişehir, Divan Gaziantep, Yılmazoğlu Park otellerinde iki kişilik odalarda 16-24 Kasım tarihleri arasında uygun fiyat avantajlarının yanı sıra Ankara şehir otellerinde ek indirimler, yurt içi otel ve kültür turlarında 12 ay, Kıbrıs otellerinde ise 6 ay taksit imkanı ile sunuluyor.