;

'dan açıklaması

ABD Başkanı Barack operasyonu hakkında ilk kez konuştu. Obama, "Musul operasyonu zorlu ve uzun olacak ama DEAŞ'ı yeneceğiz" dedi.

Obamadan Musul açıklaması

ABD Başkanı Barack , terör örgütü DEAŞ'a karşı başlatılan operasyonunun "zorlu" geçeceğini, çok fazla kişinin yerinden olacağını belirterek, "Olası bir insani krize karşılık askeri planlar kadar kapsamlı planlarımızı ve altyapımızı oluşturduk." dedi.

ABD Başkanı Obama, Beyaz Saray'da İtalya Başbakanı Matteo Renzi ile görüşmesinden sonra düzenlenen ortak basın toplantısında soruları yanıtladı.

Obama, Musul operasyonunda kentin DEAŞ'tan alınmasından sonra ne olacağına dair soruya karşılık, terör örgütünün kentte halka baskı uyguladığını, elektrik ve su gibi temel ihtiyaçların arttığını söyledi.

Halkın evlerinden kaçtığını kaydeden Obama, "Ciddi sayıda kişi yerlerinden olacak. Tüm bunlar, BM ve büyük yardım kuruluşlarıyla müştereken koalisyonun planlama sürecinin bir parçası ve biz olası bir insani krize karşılık askeri planlar kadar kapsamlı planlarımızı ve altyapımızı oluşturduk." diye konuştu.

Planların detayı hakkında bilgi vermeyen Obama, "Çok fazla insan kaçmak zorunda kalırsa şüphesiz yürek parçalayıcı bazı olaylar da yaşanacak." ifadesini kullandı.

Bu konuların Amerikan medyasında yeterince yer bulmadığını vurgulayan Obama, "DEAŞ'tan kaçan sıradan halka yardım etmede başarılı olamazsak Musul kurtarıldıktan sonra örgütün geri dönmesi ve kini beslemesine karşı zayıf konumda kalırız." değerlendirmesinde bulundu.

"Musul operasyonu zorlu bir savaş olacak" diyen Obama, sonuçta başarı kazanılacağına inandığını anlattı.

Etiketler: ,
  • 18 Ekim 2016, Salı 19:14

kalan karakter 1000

türkoğlu türkoğlu

terörün bitmesini neden istesin ki? silahları satmayıp çöle mi gömecek? kendi türettiği hortlaktan korkar mı insan? deaş olmasa kullanım dışı kalan silahları Fransa'ya mı satacak?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.10.2016 11:55
TEVFİK  TEVFİK

ZOR OLACAKMIŞ ,SEN ŞUNA AÇIKÇA DELİKANLI GİBİ DESENE ,BİZ DEAŞ IN BİTMESİNİ İSTEMİYORUZ DİYE ,KIVIRCIK ,

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 19.10.2016 09:22
SUAT SUAT

YAHU BU ADAM DELİ GALİBA HANİ SEN SÜPER GÜÇTÜN ,BİR AVUÇ TERÖRİSTTEN KORKUYORSUN , YOK HAYIR BİLAKİS O BİR AVUÇ TERÖRİSTLER ONLARIN LEHİNE ÇALIŞIYORDU ,DEAŞ IN YOK EDİLMESİNİ İSTEMİYORLAR ,

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 19.10.2016 08:49
Gunes Gunes

Hani biri yolcu biri hanci hikayesi adam isi bitmis ayaginaa son kozunu ya tutarsa ayagina

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 19.10.2016 00:15
vatandaş vatandaş

rahmetli ecevit ile erbakan hocamız olsaydı size güzel bir ders verirdiler kıbrıs harakatı gibi

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 18.10.2016 22:36

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.