Vav TV İzle
  • 02 Şubat 2016, Salı

40 yıllık Kani!

Bir takımın efsane futbolcususunuz. Futbolculuğunuzun neredeyse tamamı bu takımda geçmiş. Futbolu bıraktıktan sonra kısa teknik adamlık kariyeriniz yalnızca, 'efsane futbolcusu olma' niteliğiniz yüzünden o büyük takımda başlamış. Biliyoruz ki hayalinizde yine bu takımı çalıştırmak vardı. Eyvallah... Lakin Trabzonspor'u çalıştırmayı her zaman hayal eden biri her maçını yakından takip eder ve dün sahaya çıkartılan kadronun Trabzonspor'un 'mecburi' geniş kadrosunun en son 11'i olduğunu bilirdi. Hele hele ligin en çok takdir edilen en karakterli futbolu oynayan takımlarından birine karşı... Umarım Trabzonspor'u olduğundan daha kötü gösterecek oyuncu tercihleriyle ilk ve son karşılaşmamızdır bu. Trabzonspor'un sezon başından beri hangi sıkıntıları hangi tercihlerden yüzünden yaşadığı herkesin malumu.

ORGANİZASYON EKSİKLİĞİ
Dün akşam ki maçta aynı sıkıntıların sezon sonuna kadar devam edeceğini müşahede ettik. Zira takımın organizasyon eksikliği, bir türlü pozisyon bulamayışı, rakibe varlığını ve baskısını hissettiremeyişinin nedeni; yanlış ve anlamsız ısrarların bir tezahürü. Mesela Özer gibi! Yusuf gibi! Salih gibi! Hami Hoca'nın büyük bir yükün altına girdiğinin farkındayız. Fakat bu takımda bir şeyleri değiştirecek ise radikal kararlar almak zorunda. Bu radikal kararları oyuncuların pozisyonlarıyla oynayarak değil bizce basit, nedense Trabzonlu teknik adamlar için zor olan bazı tercihleri sorgulayarak yapmalı. Trabzonspor'un macera arama gibi bir lüksü yok. Hem macera 'aksiyoner' dinamik adamlarla olur. Büyüklerimiz ne güzel söylemiş.... "Kırk yıllık Kâni olur mu Yani" Değil mi hocam?

MAÇIN EN iYiSi DOUGLAO
Akhisar stoperi gecenin en iyi ismiydi.

MAÇIN EN KÖTÜSÜ SALİH DURSUN
Trabzonspor'da oynayacak kapasitede değil.
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
  • ve ya
      SON DAKİKA