Bugünkü
Takvim
  • 29 Ekim 2009, Perşembe

Ucuz etin yahnisi yavan olur

Cengiz Semercioğlu, TRT neden hantal bir hale dönüştürülüyor diye sormuş. Merak ettim, okudum! Eeee, büyüğümüzdür, biz giderken o dönüş yolunu çoktan kat etmiştir, dedim. Bir insan medyada bunca senesini harcadıysa vardır bir hikmeti diye düşündüm. Ama hata etmişim. Semercioğlu'nun TRT ile ilgili örneğini paylaşayım önce sizinle. Semercioğlu şöyle bir örnek vermiş; "Geçenlerde TRT'nin bir programı için görüş almaya geldiler; ışıkçısı ayrı, sesçisi ayrı, kameramanı ayrı, muhabiri ayrı, şoförü ayrı... Tam 5 kişilik bir ekip! 3 dakikalık görüş için 5 kişilik ekip. Özel kanallarda bir habere 5 kişi gitse o ekibi anında kapı önüne koyarlar. Tek muhabirin bir haberi çok rahat yapacağı bu teknoloji çağında TRT'de hâlâ bir yumurtayı beş kişi taşıyor!" Nasıl mantık ama işin kalitesi, profesyonellik, gerkeli kadrolarla çalışmanın önemi yok! Önemli olan tek şey az insan yani az maaşla çok iş yaptırmak. Medya sektöründe çalışanları bu zihniyet bitirdi. Bugün beğenmediğimiz ve beğenmediğiniz habercilik ve televizyonculuk anlayışını, bu ucuzcu zihniyetler bu hale getirdi. Ucuz etin yahnisi yavan oluyor işte. Işıkçı da, sesçi de, muhabir de, kameraman da, ulaştırma elemanı da şarttır. Bize gerekmeyen bu zihniyeti taşıyan insanların bizi yönetmesidir ya da bizim adımıza söz söylemesi!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
  • ve ya