Bugünkü
Takvim
  • 07 Eylül 2012, Cuma

Torunumu gördün mü?

Patlamanın olduğu garnizonun girişine çekilen emniyet şeridi önüne bir dede geldi. Bastonu yardımıyla bile zorlukla yürüyen kocamış adamın gözlerinden de elem gözyaşları süzülüyordu. Güvenlik nöbeti tutan askerlerden birine yanaştı ve tüm saflığıyla sordu: "Torunumu gördün mü evladım. Halil'in durumu nicedir?" Nöbetçi asker şaşırdı ve çok da duygulandı. Yaşlı adam sorusunu tekrarlayınca az öteden geçmekte olan bir kadın subay duydu onu. Hemen yanına gelip teskin etti, gönlünü aldı ve dinlenerek bekleyebileceği yere götürdü onu. Daha sonra yarbay olan torununun sağ salim olduğunu öğrenip sevindi Kadir Yılmaz adlı bu yaşlı dede.

ANA ACILARI

Nişanlılar, yavuklular, bacılar ve elbette en acılı analar. Erkek yakınların metanet içinde bekleme yapmaya çalıştıkları anlarda her yaştan kadın kız asker yakını yürek parçalayıcı görüntüler yarattı. Ağıt yakanlar, haykıranlar, kadere isyan, itiraz edenler doldurdu çevreyi. Saatler ilerledikçe ölü yaralı listesinin tam olarak açıklanmaması tansiyonu bir hayli yükseltti.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
  • ve ya