Bugünkü
Takvim
  • 18 Ocak 2011, Salı

1 liraya kaplıca keyfi

Çok hoş, çok güzel, keyifli bir mevzudur bahsedeceğim. Önce ben o keyiften nasıl pay aldım onu anlatayım, sonra kredili kaplıca sefası nedir bir bir dökeceğim ortaya.
Aziziye'deyim...
Erzurum'a bir arpa boyu ötede yani. Şirin, sempatik, butik bir bölge bu Aziziye.
İnsanları da sıcak, cana yakın.
Esnaftan bir ilgi bir alaka oooh!. "Gel buyur çay iç Savaş Abi", "Yemek yiyelim gel, geç içeri ağam" diyen diyene. Lakin kafamı yol üstünde gördüğüm o ilanlara takmış haldeyim. Kocaman kocaman harflerle yazıp sağa sola asmışlar: "Aziziye Kaplıcaları'nda kampanya dönemi. Günlük 1 TL'ye sınırsız kaplıca fırsatı..."
Yahu bu zamanda 1 liraya ne kaldı ki kaplıca olsun he mi?

Havuza dalınca

Bir süre sonra adı anılan kaplıcadayım işte. Kapı girişinde metro istasyonlarındakine benzer turnikeler var. Bir görevli gelip hoş geldin ediyor ve kendi kartını kullanıp "beleş"e sokuyor beni içeriye.
Tertemiz, ferah, aydınlık bir mekan. Sabun kokuyor, klor kokuyor en çok da kükürt kokuyor. Termal suyu kükürtlüymüş, şifası da buradan gelirmiş zaten.
Odalar, kabinler lüks denecek kadar kaliteli. Spor salonu 5 yıldız otellerinkine taş çıkartır. Bir mayo uyduruyorlar bana, giyip havuza dalıyorum hiç beklemeden. Bu uyyy!.
Amanın iliğim kemiğim ısındı. Erzurum'un zemberek soğuğundan sonra ne de müthiş bir rehavet.

İmamlarla sohbet
Havuz içi sohbetlerde tanıştığım grup, civar ilçelerin genç imamlarıymış. Konuşkan, akıllı, efendi çocuklar hepsi de.
Sonra belediye görevlileri geliyor havuza. "Başkanımız ilçe dışında ama talimat verdi biz ağırlayacağız sizi abi" diyorlar. İstediğim tek şey şu kampanyayı bana anlatmanız.
Çünkü belediye işletiyormuş kaplıcayı diyorum, anlatıyorlar.
- Abi Sağlık Bakanlığı'nın termal suyla ilgili analiz raporu Aziziye Kaplıcaları'nın kalitesini tescilledi. Aziziye Belediyesi olarak da Başkanımız Fatih Cengiz uygun koşullarda cazip bir kampanya başlattı.
- Nasıl oluyor da 1 liraya bu hizmet veriliyor. Zarar edersiniz alimallah.
- Abi aylık, 3 aylık, 6 aylık ve yıllık kampanyalar başlattık. Tüm bankaların kredi kartlarına 6 taksit imkanı sunduk. Aylık abonelik 90 TL, 3 aylık abonelik 180 TL, 6 aylık abonelik 240 TL ve yıllık abonelik ise sadece 365.60 TL.
Ayrıca üniversite öğrencilerimizi de yıllık 200 TL ile kampanyaya dahil ettik. Bu kampanyalarla şehir ve bölge halkının tesislerimize olan ilgisini daha da artırarak, kâr amacı gütmeden hemşehrilerimize layık oldukları hizmetin en kalitelisini sunmaya gayret göstereceğiz.
- Eee hani 1 liraydı?
- İçeri giriş parası 1 lira. Ama sabun, su parası da eklenince 3 liraya geliyor ki, sudan ucuz öyle değil mi?
- Ben yine de korkarım gelirken çocuklar.
- Neden abi, niye korkuyorsun?
- Duvarda Nuri Alço'nun resmini gördüm. Dizi çekiminde gelmişler gitmişler ama onun ruhu bile burada dolaşsa yandık ha yandık!..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
  • ve ya