Bugünkü
Takvim
  • 23 Ekim 2010, Cumartesi

Issız Adam ilk kez sahnede

Tiyatro Şenay'ın kurucusu ve oyuncusu Onur Şenay'ı çok severim.
Akıllı, yetenekli, yürekli çocuktur.
Şimdi yeni bir oyun koyuyorlar sahneye. Issız Adam filminin kahramanı Cemal Hünal da başrollerden biri. Sordum, söyleştik Onur'la.
- Ne durumda sizin iki kalas bir heves halleriniz?
- Aman abi öyle deme...
- Tiyatroculuk için söylenir ya onu dedim...
- İyi de oyunu 3 kişi oynuyoruz...
- !!!!!!
- (gülerek) İki erkek bir kız.
Cemal Hünal, Akasya Asıltürkmen bir de ben. İki kalas bir heves deyince yanlış anlaşılmasın yani...
- Haydaaa! Ne alakası var evladım? Sen de Cemal kardeşim de aslan gibi delikanlılarsınız. Akasya desen ta "İstanbul Kanatlarımın Altında" filminden beri kızım gibidir.
- Şaka yaptım abi. Günlerdir prova prova inan ki perişan vaziyetteyiz.
- Yardımcın Kiraz Ateş anlattı. Çok sıkı bir oyun çıkmış ama ne zaman seyredeceğiz.
- Eli kulağında Savaş Abi... Bu sahnede 27 Kasım'da açıyoruz perdeyi hayırlısıyla (Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu)...
- Nasıl bir oyun bu de hele?
- 'Aşk Kokusu', iki perdelik bir romantik komedi. Yönetmenimiz Özdemir Çiftçioğlu.
- Müzikleri şöyle bir duydum, bayıldım.
Kim yaptı...
- Kenan yaptı abi. Kenan Doğulu. Afişi beğendin mi?
- Süper olmuş.
- Tasarımı Arda Aktaş'a, fotoğrafları da Mehmet Turgut'a ait. Malum hayat dediğin kurallarla dolu. Peki nasıl yaşayabiliriz onu sorguluyoruz.

Cemal Hünal'ın ilk oyunu!

- Issız Adam'ın sahne deneyimi var mı?
- Cemal ilk kez profesyonel tiyatro yapacak. İlker adlı bir karakteri canlandıracak.
- Konuyu anlat dedim anlatmadın. Tüyo vermek gibi mi olur?
- Yok Savaş Abi. Oyunun iki erkek karakteri, Devrim ve İlker.
Devrim 28 yaşında, yaş ve kafa itibariyle bir ergen, duygusal olarak daha yumurtadan çıkamamış bir ipek böceği. Aşırı duygusal, ani kararlar veren, anarşist ve biraz da adı gibi devrimci, daha doğrusu muhalif.
İlker, o da Devrim'le aynı yaşlarda, hayata daha gerçekçi bakan, amaçlarını gerçekleştirmek için fazla kural tanımayan ama aynı zamanda kurallara Devrim'den daha bağlı bir karakter. Devrim yazar, İlker onun yazması için gerekli ortamı sağlamaya çalışmakta. Aç kalsalar da, kız arkadaşları olmasa da, yazma, muhalif olma ve dünyayı değiştirme hayalleri onların mutlu olmasına yetmektedir.
- Vay vay vay damar konular desene.
- Ve bir gün hayatlarına Çağla girer. Çağla adeta kurallardan yaratılmış bir kızdır. Hayattaki her şeyin, kendisinin ve toplumun çizdiği çizgiler dahilinde olması gerektiğini savunan ve bu yüzden de hem hayat, hem de siyasi açıdan muhafazakar bir tiptir. Bu Ankaralı kızın hayatı, Kurtuluş'ta yaşayan, bekar, sevimli, aşık olacağının rüyasını bile görmüş Devrim ve de kızlar açısından oldukça popüler bir konumu olan İlker'le kesişiverir.
- Çok hoş geliyor kulağa anlattıkların. Bu arada "Tiyatro Şenay" 3. yaşına girecek yakında, iyi tutturdun be evlat.
- Şükürler olsun abi.
- İlk oyuna Bodrum'da Magiclife'ta gelmiştim. Deniz Akkaya ne tatlıydı orada.
- Aşk Kokusu'nu da çok seveceksin abi. Çok çalışıyoruz, çok prova yapıyoruz ve gerçekten yüreğimizle çalışıyoruz. Çok güzel olacak, bu yorgunluğa değecek biliyorum. Tiyatroda provada olmak çok keyif veriyor, değerli insanlarla tartışıp eğleniyoruz.
Hayatıma da iyi geliyor tiyatroda olmak, birbirimizin bilgilerinden yararlanıyoruz. Sürekli gülen bir ekip içerisinde bulunmak çok güzel bir şey. Bu sayede sahnede hep farklı şeyler deneme imkanı buluyoruz. Birbirimize esneme payı vererek bir yandan da birbirimizden ders alıyoruz.
Oyunumuzun yönetmeni Özdemir Çiftçioğlu'na çok teşekkür ederim. Oyunumuzu yönetirken bir yandan da karakterlerimizdeki farklılıkları keşfetmemize olanak sağlıyor.
Yani kısacası ekip birbiriyle iyi kaynaştı Savaş Abi, bu oyun izleyenleri sahiden eğlendirecek.
Cidden böyle hissediyorum.
- Görmeden bir şey demem, lafla peynir gemisi yürütmem...
- Üzme beni abi!
- Ben de sana şaka yaptım.
Yahu zaten bu kadro bir araya gelir de kötü iş çıkar mı? Benim korkum ustanız Ali Poyrazoğlu kıskançlıktan çatlayıp, sizi 'naşlatmasın' mekandan...
- Yapar mı hiç? Gurur duyuyor bizle ustamız.
- Zaten adamın, "Gölgede Muhabbet' etmekten vakti yok ki seyretsin değil mi?
- Hi hi hiiii! Alemsin valla abi.
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
  • ve ya