Vav TV İzle
  • 21 Ekim 2010, Perşembe

Bir kanser savaşçısı olarak

Kendi derdimden sıkıntımdan bahsetmek yakışık almaz. Ama bu kez minicik söz edecek oluşum pek çok kişiye bir parça faydam dokunabilir mi düşüncesinden.
Bir süredir hastalıkla mücadele ediyorum ve özetleyebileceğim cümle " Seni önce sen kurtarırsın" Bu ne demek? Bu:
Beyninizin en mahir doktor ruhunuzun da en iyi ilaç deposu olduğu demek. İnanın, yaşarsınız, inanın, aşarsınız. Tersi olur da tıkanırsanız hiç olmazsa huzuru, mutluluğu biraz daha fazla uzatmış, dünyayı bir de beklentisiz, saf, uysal gözlerle tarassut etmiş olursunuz. Şimdi sıra benim de başvurup epey iştigalim olan bir hastaneden gelen "tüyolarda". Aşağıda okuyacaksınız; kanser savşçıları için ünlü John Hopkins hastanesinden Kanser Raporu bakın nasıl geldi.

Tıp Dünyası diyorsa uygulayın
Şeker kanser besleyicidir. Şekeri kesilerek kanser hücrelerinin önemli bir gıdası kesilmiş olur.
NutraSweet, Equal, Spoonful v.s. gibi tatlandırıcılar zararlı olan Aspartam ile yapılırlar. Daha iyi bir tatlandırıcı Manuka balı veya molastır, ama az miktarda alınmalıdırlar. Sofra tuzunda beyazlatıcı olarak kimyasallar bulunmaktadır. Daha iyi bir seçenek Bragg'in aminosu veya deniz tuzudur. Süt vücudun, özellikle sindirim sisteminde, mukus üretmesine neden olur.

Diyet asit olmasın

Kanser mukusla beslenir. Süt yerine tatlandırılmamış soya sütü tüketilerek kanser hücreleri aç bırakılabilir. Kanser hücreleri asit ortamda gelişirler.
Ettemelli diyet asittir ve sığır eti veya domuz eti yerine bol balık ve az tavuk eti yemek en iyisidir.
Ette, özellikle kanserli kişilere zararı olan, canlı hayvan antibiyotikleri, büyüme hormonları ve parazitleri bulunur. % 80 taze sebze ve meyve suyu, kepekli tahıllar, tohumlar, nohutgiller ve biraz meyveden oluşan bir diyet vücudu bazik (alkali) ortamda tutar. %20 de fasulye içeren pişmiş gıdalardan oluşabilir. Taze sebze suları kolayca emilip 15 dakika içinde hücre düzeyine ulaşabilen ve sağlıklı hücreleri besleyen ve çoğalmalarını hızlandıran canlı enzimler içerirler.

Sebzenin sırrı
Sağlıklı hücre üretimi için gerekli olan canlı enzimlerin sağlanması amacıyla, taze sebze yiyin veya suyunu için ve günde 2-3 kez çiğ sebze yiyin. Enzimler 40o C'de yok olurlar. Yüksek kafein içerikli kahve, çay ve çikolatadan uzak durun.
Yeşil çay daha iyi bir seçenektir ve kanserle savaşan özellikleri vardır. Bilinen toksinler ve ağır metaller içeren musluk suyu yerine arıtılmış veya filtrelenmiş su içiniz.
Damıtılmış su asittir, kaçınılmalıdır.
Et proteininin sindirimi zordur ve çok sindirim enzimi ister.
Bağırsaklarda duran sindirilmemiş et çürür ve daha çok toksin birikimine neden olur. Kanser hücrelerinin duvarları sert protein ile kaplıdır. Et yemekten kaçınarak veya azaltarak, kanser hücrelerinin protein duvarlarına saldıran enzimler daha çok açığa çıkar ve vücudun öldürücü hücrelerinin kanser hücrelerini yok etmelerini sağlar.

Hücre ölümü
Bazı destek maddeleri (IP6, Flor-ssence, Essiac, antioksidanlar, vitaminler, mineraller, EFA'lar v.s..) bağışıklık sistemini güçlendirerek, vücudun kendi öldürücü hücrelerinin kanser hücrelerini yok etmesine yardımcı olur.
E vitamini gibi diğer destek maddelerinin de, vücudun hasarlı, istenmeyen veya ihtiyaç olmayan hücrelerin atılmasının normal yolu olan, apoptoziz veya programlanmış hücre ölümüne yardımcı olduğu bilinmektedir.

Su şişesi

Kanser zihinsel, bedeni ve ruhsal bir hastalıktır. Öngörülü ve olumlu bir ruh kanser savaşçısını muzaffer yapar. Öfke, affetmezlik ve acı bedeni stresli ve asitli bir ortama sokar. Seven ve affeden bir ruha sahip olmayı öğrenin.
Sakin olmayı ve hayatın tadını çıkarmayı öğrenin. Bu arada zinhar mikrodalga fırına plastik kap ve ambalaj, dondurucuya da su şişesi koymayın.
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
  • ve ya
      SON DAKİKA