Bugünkü
Takvim
  • 06 Ekim 2009, Salı

Güzel sözlerle kafamı karıştırdı

* Sevgili Ablacığım, ben 26 yaşında bir erkeğim. Köşenizi uzun zamandır beğenerek takip ediyorum. Benim de önemli bir sorunum var ve anlatıp sizden bir fikir almak istiyorum. Çünkü kafam çok karışık. Sorunum şu ablacığım. Üç yıldır bir ilişkim var ve kız arkadaşımı çok seviyorum. Ama kız arkadaşım sürekli rahatsız. Birlikte hastane hastane dolaşıyoruz. Bir gün nasıl oldu anlamadım hastanede başka bir kızla tanıştım. O da bir hasta yakınıydı. Kızla sürekli sorunlarımızı konuştuk ve bana manevi anlamda çok yardımcı oldu. Hatta kız arkadaşımla da görüştü. Benim olmadığım günler ona çok yardımcı oldu, yakından ilgilendi.

TAVIRLARI DEĞİŞTİ
Fakat gün geçtikçe onun davranışlarında bana karşı ciddi anlamda bir değişme olduğunu fark ettim. Bana siz diye hitap eden biri aniden hayatım, birtanem diye hitap etmeye başladı ve kız arkadaşımdan beni kıskanmaya başladı. Bana sürekli güzel sözler söyleyerek ciddi anlamda kafamın karışmasına neden oldu. Ama asıl işin kötü tarafı ben de ona karşı bir şeyler hissetmeye başladığımı fark ettim. Bunu anladığımda hissettiklerime çok şaşırdım. Hatta kız arkadaşıma olan aşkımı geceler boyunca sorguladım. Kız arkadaşımı canımdan çok sevmeme rağmen neden böyle şeyler hissettim anlamadım. Çok düşündüm ama işin içinden çıkamadım. Çünkü eğer gerçekten seven birinin bu tarz bir düşünce içine giremeyeceğimi düşünüyorum ve bu yüzden şu an çık
mazdayım! Ne yapacağımı bilemiyorum. Cevabını bekleyeceğim ablacığım. (Adı saklı)

Sevgili kardeşim, öncelikle sana şunu söylemek isterim ki çok kısa sürede yaşanan bu duygular genellikle hüsranla son bulur. Bunu bir kere aklından çıkartma! Evet istisnalar vardır belki ama sen yine de bu rüyadan fazla etkilenme. Benden bir abla tavsiyesi istersen, bu kızın hemcinsine yaptığı bu yanlış onun ne kadar doğru biri olduğunu sana düşündürmeli. Sonra pişmanlık duymanı asla istemen. Her şeye rağmen kendimi ondan alamıyorum diyorsan buna da saygım var. Ama o zaman öncelikle şu yeni aşkın için hiçe saydığın üç yıllık aşkından vazgeçmelisin. Yapman gereken bu. Ona bu haksızlığı yaşatmaya hakkınız yok. Her acı zamanla hafifler.
Benim fikrime göre hayatta en önemli şey, dürüst olup düşüncelerini her açıklığıyla karşındakiyle paylaşmaktır. Bunu yapabiliyorsan, sana da saygı duyarım. Ama lütfen kimsenin duygularıyla oynama! Buna senin de olmadığı gibi kimsenin hakkı yok. Bana kızma ama, ben şimdi eski kız arkadaşın için çok üzülüyorum. Sen şimdi tatlı bir rüyadasın belki ama ya o? Onun için her şey daha zor olacak. İnan hepinizin acı çekmeden mutlu bir hayat sürmenizi dilerim. Sevgiler...
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
  • ve ya