Bugünkü
Takvim
  • 08 Eylül 2018, Cumartesi

Sistem olmayınca!

ŞU bir gerçek ki; futbolda sistemin olmazsa böyle de basit defans hatalarından gol yersen maçı da kazanamazsın, başarılı da olamazsın.
Trabzon'da Türk Milli Takımı'nı bütün çıplaklığı ile izledim ve şu kanıya vardım; bu takımda ne sistem, ne de hala oturmuş bir kadrosu var.
Lucescu göreve geldiğinden beri bir oyun şablonu kurmamış.
Türk Milli Takımı'nın iki bekine bakıyorum, sağda Şener, solda Hasan Ali. Kendi takımlarında ikisi yan yana oynamazken, Lucescu bu iki futbolcuya şans veriyor.
Kanatlardan baskı yapan, orta sahada üstünlük kuran bir Milli Takım yok.

DİSİPLİNİN ZAFERİ
Rus Milli Takımı'nı dün çok beğendim. Çok sade vi disiplinli oynadılar. Dün not aldım; Milli Takım hücuma çıktığı zaman en az 9 Rus oyuncu defansta yer aldı.
Maçın sonlarına doğru biraz atak oynadık ama atı olan Üsküdar'ı geçmişti.
Yediğimiz iki gol de kademe hatasından kaynaklandı.
Maçtan önce Trabzon'da her şey güzeldi. Tribünler dolu ve coşkuluydu, ama artık şu gerçeğe parmak basmak gerek; biz defans yapmasını bilmiyoruz, zor gol atıyoruz. Böyle bir sistemle de Avrupa'da başarı mümkün değil. Son sözüm Lucescu'ya hala neyi bekliyorsun, bu takıma hangi sistemde oyun oynatacaksın? Bu grupta da sonuncu olursak Türkiye'ye dönme.

MAÇIN iYiSi RUSYA
Takım olarak çok iyi mücadele ettiler.

MAÇIN EN KÖTÜSÜ LUCESCU
Takımına maça kötü hazırlamıştı.
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
  • ve ya
HAYRİ ÜLGEN Tweetleri