Bugünkü
Takvim
  • 30 Eylül 2011, Cuma

Müge'yi çıldırttılar, sıra Yalçın abide...

Bugün köşemizi tamamen televizyon haberlerine ayırdık, Yüksel Aytuğ el verdi anlayacağınız. Hoca kadar olamayacağız elbette ama yine de bakacağız bakalım şu ekranın eksiği gediği nedir, doğrusu yanlışına denk midir, bir dokunup bin ah mı işiteceğiz?
İlk olarak alın iste size bir Yalçın Çakır klasiği... Konu ise daha da klasik; 'Kaçırılan bebek Melih...' Yalçın abi bu davayı aslında ATV'den yani Müge Anlı'dan devraldı. Geçen yıl benim de konuk olduğum Tatlı Sert programında Demir leydi Müge bir taraftan da bu mevzuu işlemekteydi. Sanırım 6 ay kadar sürdü. Kayıp çocuğun ailesi günlerce gelip gittiler stüdyoya. Her kafadan bir ses çıktı. Müge bu arada müthiş bir araştırma dosyası koydu ortaya ama iş giderek çığırından çıktı.
Ortam o kadar çok geriliyordu ki, kameramanların bile elleri titriyordu artık.
Stüdyo konuklarının ise bu yüzden tedavilerine geçildi. Yani tüm ekibe kafayı sıyırttılar bu aile. Özellikle de o Melih bebeğin babası. Bir söylediği bir söylediğini tutmayan, Anlı'nın sorularını k.çından anlayan bu adam, bana sorarsanız olayın tam göbeğindeydi.
İşte tam bu sırada, Anlı'nın muhterem annesi olaya el koydu; "Kızım ben seni sokakta bulmadım, çabuk bitir bu Melih bebek davasını" diyerek. Ve hanımefendi bu konuda çok haklı. Bir tane Müge daha yok hayatımızda çünkü...
Bu arada unutmayalım, Tatlı Sert'in daimi uzmanları Prof. Dr. Arif Verimli ve avukat Rahmi Özkan da nasibini aldılar bu sinir harbinden. Şimdi program sırasında birbirilerine bir şeyler veriyorlar ya, onlar müsekkin ilaçları işte. Bir de Arif Verimli'ye dikkatlice bakın, mesela tek gözü devamlı seğirir. İşte bu yüzden. Avukat Özkan ise kendini yemeye vermiş duyduğuma göre, geceleri buzdolabının önünden ayrılmıyormuş. Sebep, yine Melih bebeğin babası.
Veee dediğim gibi olay şimdi Flash TV'de, Yalçın Çakır'da... Müsekkin alma sırası Yalçın abide yani. Ama merak ediyorum, Çakır'ın zaten kendi konukları yüzünden bozulan asabı, bakalım bu Melih bebeğin babasına nasıl dayanabilecek?
Nitekim çıldırma belirtileri göstermeye başladı bile. Dün bir ara babanın gırtlağına sarılmasına ramak kaldı. Hoş o yapmasa biz yapacağız ya...
Bu yüzden dikkat Yalçın abi, sen de bize lazımsın. Diğer Melih bebeklere, evinden kaçan kızlara, karısı terk etmiş kocalara ve canım yaşlı insanlarımıza...

* * *
HANDE ATAİZİ'NİN SARIŞIN KADINLARI...
Bu da bir başka fenomen program. Adı 'İzdivaç!' Çiçeği burnunda nişanlı Hande Ataizi sunuyor. Bendenizin içerilerden sadece kulak misafiri olduğum ve bir kere de 'Şu ahkam kesenler' kimmiş diye kalkıp baktığım bir ekran eğlencesi.
Ama evdeki bekar dedemiz yüzünden her daim açık.
Ataizi akıllıca davranıp, programında evlendirme yanında 'gerçek hayat' hikayelerine de yer veriyor. Daha doğrusu damat ve gelin adayları buna göre seçiliyorlar.
Bu yüzden sonuç çarpıcı. Bir de program akışı içerisinde -reyting kaygısıyla- aday iyice deşiliyor ki stüdyoda kıyamet kopsun.
Nitekim aynen öyle oluyor, insanlar birbirilerinin üzerine yürüyor, bir bakıyoruz dansöz hanım, baltanın birinin hakaretlerine maruz kalmış, diğer yanda gelin adayına soruyorlar 'flört döneminde adamın koynuna girecek misin' diye.
Peki kim bu soruları soranlar; Stüdyonun maaşlı demirbaşı zevat! Biri hariç hiçbiri uzman değil, bildiğiniz ev kadınları veya farklı meslekten insanlar. Ama maşallah her konuda her türlü fikirleri var. Hadi buna da eyvallah da 'o fikrin doğru olduğunu' bu kadar yırtına yırtına savunmak ve ısrar etmek de neyin nesi? 'Karım bana kapıyı güler yüzle açmazsa döverim' diyen asalak mesela?
Sorum şu; Reyting güzel de, bir Allah kulu da çıkıp, kadınların kesildiği, doğrandığı günümüzde bu zır cahili neden susturmuyor?
Allah kulu dediğime bakmayın, bunu yapacak olan Hande Ataizi'dir...
Hem programın sahibi, hem duyarlı bir kadın olarak.
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
  • ve ya