Sahte doktor Ayşe Özkiraz soruşturmasında yeni perde! Aldatılan astsubay sevgilinin ifadesi şaşkına çevirdi

Tekirdağ'da Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde 'kendisini pratisyen hekim' olarak tanıtan Ayşe Özkiraz'ın, sahte diploma ile hastanede görev yaptığı belirlenmiş ve yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanmıştı. Özkıraz ile nişanlanmaya hazırlanan ve 'sahte doktor' olduğunu öğrenen astsubay C.T.K.'nin ise anlattıkları şoke etti. Astsubay sevgili, Özkiraz'ın kendisini aldattığı şahıstan mesaj geldiğini ve sahte doktorluk yalanının bu şekilde ortaya çıktığını belirtti. İfadede Özkiraz'ın, kendisini Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde de doktor olarak tanıttığı ortaya çıktı.

Giriş Tarihi 06 Aralık 2022, 12:35 Güncelleme 06 Aralık 2022, 13:04
Sahte doktor Ayşe Özkiraz soruşturmasında yeni perde! Aldatılan astsubay sevgilinin ifadesi şaşkına çevirdi

İÇİNDEKİLER

Türkiye'nin konuştuğu Tekirdağ'daki sahte doktor Ayşe Özkiraz (20), skandalında yeni bir gelişme yaşandı. Sahte doktor Özkiraz'ın, kendisini Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde de doktor olarak tanıttığı ortaya çıktı. Nişanlanmaya hazırlanan ve 'sahte doktor' olduğunu öğrenen astsubay C.T.K'nin ifadesi ilk kez ortaya çıktı.

ASTSUBAY SEVGİLİ İFADE VERDİ
Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan ve diğer doktorların şüphelenip, şikayette bulunmasıyla gözaltına alındıktan sonra sahte diploma ile hastanede görev yaptığı anlaşılan Ayşe Özkiraz, 25 Ekim günü tutuklandı. Özkiraz'ın tutuklanmasının ardından nişanlanmaya hazırlanan arkadaşı C.T.K.'nin verdiği ifade ortaya çıktı.

'KADIN DOĞUM ASİSTANI' YALANI
Özkiraz ile arkadaşları sayesinde tanıştığını söyleyen astsubay C.T.K., uzun zamandır kulağında iltihap bulunduğunu ve muayeneler olduğunu ancak kalıcı bir tedavi göremediğini belirtti.

Astsubay C.T.K., "Ayşe Özkiraz, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden randevu alıp beni tedavi ettirebileceğini söyledi. Ben Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne gittim. Orada Ayşe Özkiraz beni üzerinde doktor kıyafetleri ve stetoskop olduğu halde karşıladı. Birlikte vezneden randevu aldık. Randevu alırken kendisini görevlilere doktor olarak tanıttı. KBB uzmanı soy ismini bilmediğim H. isimli doktora muayene oldum. Muayeneden önce Ayşe Özkiraz, doktor H.'ye kendisini kadın doğum asistanı olarak tanıttı. Ben Ayşe'ye asistan olmadığını öğrenci olduğunu, neden bu şekilde kendisini tanıttığını sordum. Bana, 'Bir şey olmaz' dedi.

KENDİSİNİ DOKTOR OLARAK TANITIYORDU
Doktor H., ameliyat için bana gün verdi. Bu süreçte yaklaşık 15 gün Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde KBB bölümünde yattım. Bu süreçte hep Ayşe Özkiraz yanımdaydı. Çevredekilere kendisini doktor olarak tanıtıyordu. Anne ve babam da ben ameliyat olunca hastaneye geldiler. Ayşe Özkiraz'a herkes 'hocam' deyince anne ve babam da doktor olduğunu düşündüler. Hastanede yatarken bazen akşamları kalmış olduğunu söylediği özel kız öğrenci yurdunun önüne Ayşe Özkiraz'ı bırakıyordum. Akabinde taburcu olup Çerkezköy'e geldim" diye konuştu.

MEZUNİYET EĞLENCESİNE KATILDIK
C.T.K., Ayşe Özkiraz'ın bir süre sonra kendisine okulu bitirdiğini ve mezuniyet töreni olacağını söyleyip davet ettiğini belirtti.

Özkiraz, şunları kaydetti:
Çapa Tıp Fakültesi binasına mezuniyetten önce düzenlenen mezuniyet eğlencesine birlikte gittik. Ben kendisinin Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde öğrenci olduğunu söylemesi sebebiyle şüphelendim. Ayşe Özkiraz'a neden Çapa Tıp Fakültesi'nin törenine katıldığımızı sordum. Bana her iki fakültenin de İstanbul Üniversitesi'ne bağlı olduğunu söyledi. Burada eğlenceye katıldık. Ben Ayşe'nin hiç arkadaşı olmadığını fark ettim. Zira kimse Ayşe ile doğrudan muhabbet olmuyordu. Bunu kendisine de sordum, geçiştirdi. Ancak herkesle fotoğraf çektiriyordu.

AİLESİ İLE YÜZ YÜZE GÖRÜŞTÜRMEDİ
Yine bu süreçte Ayşe Özkiraz beni arayıp mezun olduğu için yurtta kalmakta sorun yaşadığını, kendisine kısa bir zaman tanıdıklarını, yurttan ayrılması gerektiğini, bununla ilgili arkadaşlarının yurt idaresine şikayette bulunduğunu söyledi. Ben Çerkezköy'den bir taksi kiralayıp İstanbul'a gönderdim, Ayşe Özkiraz'ı aldırdım, valizi ile birlikte Çerkezköy'e geldi. Valizi ve eşyalarını bana bıraktı. Zamanla ilişkimiz daha da ilerledi.

Nişan yapmak istedik. Hatta nişan için gün bile aldık. Alışveriş yaptık. Bu süreçte beni hiç ailesi ile yüz yüze görüştürmedi. WhatsApp üzerinden daha önce annesine ait olduğunu beyan etmiş olduğu numaradan mesajla görüştük. Nişan günümüze 3-4 gün kala Ayşe Özkiraz, bana annesinin kalp krizi geçirdiğini söyledi. Annesini aramak istedim ancak ona da müsaade etmedi. Annesini aramamı istemedi, annesinin soğuk biri olduğunu söyledi."

AMELİYAT MASASINDA FOTOĞRAF GÖNDERDİ
Çerkezköy'e gelen Özkiraz'ın kendisine Çerkezköy Devlet Hastanesi çocuk cerrahi bölümünde staj yapacağını söylediğini anlatan C.T.K., "Aynı zamanda bu süreçte de dayısının evinde kalacağını söyledi. Ben Çerkezköy Devlet Hastanesi'nin küçük bir hastane olduğunu Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmadığını, burada staj yapmasının mümkün olmadığını söyleyince beni yine geçiştirdi. Ben Çerkezköy Devlet Hastanesi Çocuk Cerrahi Bölümüne Ayşe'nin daveti üzerine birçok kez gittim. Burada uzman doktor olarak görev yapan doktor M.K. ve sekreteri T.A. ile tanıştım. Onlar da Ayşe'ye hocam diye hitap ediyorlardı. Ayşe sürekli bana muayene ve ameliyatlardan fotoğraflar ve videolar atıyordu. Bizzat ameliyat masasında yatan hastanın başında ameliyat yaptığı anı gösterir fotoğraflar atıyordu" dedi.

ALDATTIĞI ŞAHIS MESAJ ATTI
C.T.K., V.C. kullanıcı adıyla birinin Instagram hesabından kendisine mesaj atıp aramasını istediğini belirtti.

Astsubay, şu ifadeleri kullandı:
Kendi telefonumdan bu şahsı aradım. Bana 'Ayşem Özkiraz adıyla kendisini tanıtan kişinin gerçek adının Ayşe Özkiraz olduğunu, 2 aydır bu şahısla gönül birlikteliği olduğunu, bu şahsın aslında doktor olmadığını, beni uyarmak için aradığını söyledi. Ben ilk başta inanmadım. Ancak sonradan bana Çerkezköy Devlet Hastanesi çocuk cerrahisi bölümünde Ayşe Özkiraz ile birlikte çekilmiş olduğu fotoğrafları ve birlikte bulundukları video kayıtlarını gönderdi.

ŞÜPHEM İYİCE ARTTI
Bunun üzerine ben şüphelendim. Bana daha önce göndermiş olduğu fotoğraflar üzerinden evini buldum. Çerkezköy ilçesi Kızılpınar Mahallesi'nde açık adresini bilmediğim evine gittim. Bina yöneticisiyle görüştüm. Bana Ayşe Özkiraz adında birinin binanın 6'ncı katında oturduğunu, annesinin ev hanımı, babasının kamyon şoförü olduğunu söyledi. Aynı zamanda 3-4 aydır bu evde oturduklarını belirtti. Benim şüphem iyice arttı.

HASTA OLDUĞUNU SÖYLEDİ
Ayşe Özkiraz'ı aradım. İlk başta telefonu açmadı. Daha sonra bana evin önüne geleceğine dair mesaj attı. Bir süre sonra aşağıya geldi. Evin uzağında bir yerde görüşmek istedik. Kabul etmedim. Ayaküstü bana yalan söylediğini belirtti. Aslında tıp fakültesi öğrencisi olmadığını, doktor da olmadığını, kendisinin hasta olduğunu söyledi. Ben bunları söyleyince direkt yanından ayrıldım. 3 gün sonra bana Instagram üzerinden açmış olduğu sahte hesap üzerinden mesajlar gönderdi.

Bu mesajlarda ailesinin baskısıyla çevresindekilere yalan söylediğini, etkinliklere katıldığını, hastanelere gidip kendisini doktor olarak tanıttığını, birlikte bulunduğumuz zaman zarfında söylemiş olduğu her şeyin mizansen olduğunu, V.C. isimli şahsın Büyükçekmece Adliyesi'ne dilekçe vererek kendisinden, doktor olmadığını söyleyerek şikayetçi olduğunu söyledi. Bundan sonra ben tüm iletişim kanallarından kendisini engelledim, ilişkimi sonlandırdım."

HASTANEYİ UYARDIM
Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde tanıştığı sekreter T.A.'yı arayıp V.C. isimli kişiyi tanıyıp tanımadığını sorduğunu söyleyen C.T.K., "V.C.'yi tanıdığını, Ayşe Özkiraz ile görüntülü konuştuğunu, Ayşe Özkiraz'ın V.C.'yi, Tekin'in arkadaşı diyerek tanıttığını söyledi. Ben T.A.'yı doktoru M.K. ve hastane yönetimine bilgi vermesi için uyardım, olanları anlattım. Başka kişilerin mağdur olup olmadıklarını tam olarak bilmiyorum. Ancak belirttiğim üzere Ayşe Özkiraz bana ameliyat yaptığı anlara ilişkin fotoğraflar, muayene yaptığı anlara ilişkin fotoğrafları gönderiyordu. Bana doktor M.K.'nin yerine hasta baktığını söylemişti. Tek başına ameliyat yaptığını da söylemişti" dedi.

POLİSE TESLİM ETMEDEN GÖNDERMİŞLER
Yalanlarının öğrenilmesinin ardından Doktor M.'nin "Neden böyle yalanlar söyledin? Bizi neden böyle bir oyunun içine soktun? Biz sana güvendik. Başarılı bir tıp öğrencisi olduğuna inandık. Bırak başarılı doktor olmayı, tıp fakültesinin yolunu bilmediğin ortaya çıktı" diyerek tepki gösterdiği de öğrenildi.

Olayın ortaya çıkmasının ardından Ayşe Özkiraz'ın 12 Kasım'da hastane polisine teslim edilmek yerine evine gönderildiği iddia edildi. Olayın üzerinden 4-5 gün geçtikten sonra V.C.'nin Büyükçekmece Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduğunu öğrenen hastane yönetiminin Çerkezköy Cumhuriyet Savcılığı'na giderek 17 Kasım tarihinde suç duyurusunda bulunduğu iddia edildi.

Suç duyurusunun ardından sahte doktor Özkiraz'ın evinde yapılan aramada sahte kimlikler, tıbbi malzemeler ele geçirilirken, ifadesinin ardından mahkemeye sevk edilen Özkiraz tutuklanarak cezaevine gönderildi.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN