Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 19.12.2019 15:53
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 19.12.2019 17:32
ABONE OL

Uludağ'da ölü bulunan 'ın eşi tabutu görünce sinir krizi geçirdi

Uludağ'da 1 Aralık'ta kaybolan Mert Alparslan'ın cansız bedeni cenaze töreni için 'ine getirildi. Eşinin tabutunu gören sinir krizi geçirdi. Gözyaşlarına boğulan Alpaslan'ı yakınları sakinleştirmeye çalıştı.

Uludağ'da arkadaşı ile birlikte 1 Aralık'ta çıktığı zirve yürüyüşünde kaybolan amatör dağcı 31 yaşındaki 'ın cansız bedeni 17 gün sonra bulunmuştu. Alpaslan'ın cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Büyükçekmece'de Kuba Camii'nden kaldırıldı. Amatör dağcının eşi 'ın taziyeleri kabul ettiği sırada güçlükle ayakta durduğu görülürken, halası Sedef Sayar ise açıklamalarda bulundu.

Dağcının eşi Burcu Alpaslan, eşinin camiye getirilen tabutunu görünce sinir krizi geçirdi. Kriz geçiren Burcu Alpaslan'ı yakınları sakinleştirme çalıştı. Mert Alpaslan'ın ailesinin taziyeleri kabul ederken gözyaşlarına boğuldukları görüldü.

"DAHA İLK GECE OLMUŞ"
Mert Alpaslan'ın halası Sedef Sayar, "Kimse böyle bir acı ile sınansın istemem. Daha ilk gece olmuş. Herkes elinden geleni yaptı. Mücadele etmişler ama olmadı. Dediğim gibi bizimle umudumuzu, acımızı paylaşan herkese minnettarız. Herkes hakkını helal etsin. Acımız çok büyük, iki tane pırıl pırıl evladımızı veriyoruz. Bence hem bizim hem ülke için çok değerli iki tane pırıl pırıl çocuk. Kader diyelim. Özenle haber yapan, verdikleri haberlere dikkat eden basın mensuplarına çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

"YAŞAM DOLUYDU"
Arama kurtarma çalışmalarında herkesin elinden geleni yaptığını ifade eden Sayar, "İlk gece zaten ne olmuşsa olmuş. Onlar da mücadele etmişler. Naaşlarının bulunduğu yerler bile çok sarp yerlerdi. Onları toparlamak bile zaman aldı. Herkesin elinden geleni yaptığına, maddi ve manevi olarak yanımızda oldular. Mekatronik bitirmişti, sonra İTÜ'ye girdi. Ona devam ediyordu. Mert harika bir çocuktu, pırıl pırıl bir çocuktu, harikaydı tek kelimeyle. Yaşam doluydu, çok iyi bir insandı, devrimciydi, bir tanemizdi. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak hayatımızda" dedi.

Mert Alpaslan'ın cenazesi daha sonra Büyükçekmece Mezarlığı'na defnedildi.