Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 09.11.2019 09:12
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 09.11.2019 14:31
ABONE OL

Fatih'teki dehşet evinde siyanürlü ölen 4 kardeşle ilgili yeni detay: Kardeşleri babalarının evini sattırmadı

Fatih'teki dehşet evinde siyanürle ölen 4 kardeşle ilgili yeni detaylara ulaşıldı. Babalarının sonraki evliliğinden 3 kardeşleri daha ortaya çıktı. ’de yaşayan üvey kardeş , "2017’de babamdan kalan evi satmak için geldiler. Biz istemedik. Keşke satılsaydı da böyle bir şey yaşanmasaydı." dedi.

Fatih'teki dehşet evinde şoke eden detaylar!

'te 4 kardeşin siyanürden ölmesi ile ilgili şoke edici yeni detaylar ortaya çıktı. Dramın arkasından parçalanmış bir aile, çocuklarını bırakıp başka evlilikler yapan bir baba, kardeşler arasında paylaşılamayan bir ev ve biriken psikolojik ve maddi sorunlar çıktı.

Ölenlerin 'in Toroslar ilçesinde yaşayan başka anneden olan kardeşleri (24) ve , Fatih'teki sır ölümlerin nedeni hakkında önemli ipuçlarını gün yüzüne çıkardı. Baba Mehmet Reşit Yetişkin, geçen salı siyanürden ölen 4 evladını bıraktıktan sonra ikinci evliliğini yaptı. Ardından 1994'te Rabia Yetişkin ile evlenip Mersin'in Toroslar ilçesinde yaşamaya başladı. Bu evlilikten de Sebile, Nebile ve Mehmet Salih isimli 3 çocuğu dünyaya geldi. Bundan sonrasını kardeş Sebile İnan şöyle anlattı:

ABLAM GÖRÜŞÜYORDU
* Babamın ikinci evliliğinden çocuğu olmamış ve o eşi de ölmüş. Babam, hiç görmediğim (ölen) ablam ve ağabeylerimin yanına gidip geliyordu. Durumlarının iyi olduğunu söylerdi. Babam 2008'de beyin kanamasından öldü. İstanbul'daki evlatları cenazesine gelmedi.

* Ablam Nebile ölenlerden 'i sosyal medyada buldu ve görüşmek istedi. Ancak Kamuran ablam, diğer kardeşlerimi de kastederek "Biz size abla ve ağabey olamayız. O yüzden görüşmemizin bir anlamı yok" demiş. Ne olursa olsun onlar bizim kanımız, canımız, ablamız ve ağabeyimiz. Keşke imkanımız olsa da cenazeleri alıp Mersin'de toprağa versek. Ama ben evlere temizliğe gidiyorum. Eşim ise günlük işlerde çalışıyor. Babamın Bitlis'te yaşayan kardeşlerinin cenazelerini almalarını isterim. Kimsesizler mezarlığına defnedilmelerini istemiyorum.

EVİ SATMAK İSTEDİLER
* Babama yıllar önce 'da bir arsası olduğu yönünde yazı geldi. Ama babam sonra araştırdı, yanlışlık olduğunu öğrendi. Hiçbir tarlası ve arazisi yoktu. Sadece burada annem ile diğer kardeşimin oturduğu bir evi var. (İstanbul'daki) Ağabeyim ve ablalarım 2017'de gelip bir emlakçıyla birlikte evin satılmasını istedi. Biz de satmak istemedik. Ama keşke satılsaydı da böyle bir şey yaşanmasaydı. Öldüklerini duyduğum günden beri çok üzülüyorum.

İŞ İLANINDA ÜCRET İSTEMEDİLER
Anneleri öldükten sonra psikolojik çöküntü yaşayan kardeşlerin eve kapanması ölüme doğru giden süreçte etkili oldu. Kardeşlerden Cüneyt Yetişkin, 2014'te Facebook'ta Oya ve Kamuran Yetişkin'in eğlence mekanlarında 'ücretsiz' sahneye çıkabileceğine dair bir ilan paylaştı. 'in en yakın arkadaşı 'ın "İki kız kardeş uzun süredir antidepresan kullanıyordu. Oya 'Bana bir şey olsa onlar ölür. Ben ölürsem onları da öldürürüm' dedi" şeklindeki sözleri de olayın ruhsal bunalım sonrası gerçekleştiğini gösteriyor. Oya Yetişkin'in kardeşlerini siyanürle öldürdükten sonra kendi canına kıydığı ihtimali de güçlük kazandı. Kardeşlerin herhangi bir kamu kurumuna 'yardım' talebinde bulunmadığı da ortaya çıktı.

YARDIM KABUL ETMEDİLER
Olay yeri olan apartmanın altındaki büfeci , Oya Yetişkin'in ve diğer kardeşlerinin her ay temel gıda maddeleri alarak ay sonunda larını düzenli olarak verdiklerini söyledi. Yusuf Deniz, "Ay sonunda mutlaka borçlarını öderlerdi. Ölmeden birkaç gün önce de Oya Hanım alışveriş yaptıktan sonra borcunu geciktirdiğini ama cuma günü ödeyeceğini, maaşında haciz olmasından dolayı geç kaldığını söylemişti. Oya Hanım, bir kişinin kendilerine maddi yardım talebinde bulunduğunu ancak kabul etmediklerini de anlatmıştı bana. Gururlu, hassas ve zararsız insanlardı. Erkek olanlar ise çalışmayı sevmiyorlardı. Hiç kimseden de yardım talebinde bulunmadılar. Bize olan borcunu helal ettik" dedi.

KİMSESİZLER MEZARLIĞINA DEFNEDİLEBİLİRLER
Geçen salı akşamı cansız bedenleri bulunan Cüneyt(48), Oya(54), Yaşar(56) ve Kamuran Yetişkin(60) kardeşlerin cenazesi 'tan henüz alınmadı. Oya Yetişkin'in en yakın arkadaşı Serpil Alkan, cenazeleri almak için başvuru yapmıştı. Ancak birinci veya ikinci derece yakınlarından başvuru olmazsa cenazeler 17 gün sonra AFAD ekiplerince Kimsesizler Mezarlığı'na defnedilecek.

'CENAZELERİ ANNELERİNİN YANINA GÖMÜLSÜN'
Mersin'de yaşayan üvey anne Rabia Yetişkin ise şöyle konuştu: "Eşimin ilk eşinden olan çocukları bu evin satılmasını istiyordu. Onların bu evde hiç hakları yoktu. Bu ev satın alınırken ben de altınlarımı verdim, katkıda bulundum. Öldüklerine çok üzüldüm, çocuklarım da üzüldü, gözyaşı döktü. Cenaze bir tane olmuş olsaydı gidip alır gelirdik ama 4 cenaze. Bizim maddi durumumuz yok. Bu olay bizi derinden üzdü. Devletimizin bu cenazelere sahip çıkmasını istiyoruz. Cenazeleri annelerinin yanına gömsünler."

SABAH