Son dakika: Zeytinburnu'nda kaçak maske operasyonu: 10 bin 500 adet ele geçirildi

Son dakika: Zeytinburnu'nda kaçak maske operasyonu: 10 bin 500 adet ele geçirildi
06.04.2020 21:53

Son dakika haberine göre, Zeytinburnu'nda kaçak üretilen 10 bin 500 tıbbi maskeye el konuldu. İş yeri sahiplerine, kaçak ve sağlıksız üretim yapmaktan idari para cezası uygulanırken, atölyeler zabıta ekiplerince mühürlendi.


Zeytinburnu'nda kaçak üretilen 10 bin 500 tıbbi maskeye el konuldu. Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrası maske, eldiven ve dezenfektan gibi ürünlere duyulan ihtiyacı, kaçak üretim yaparak fırsata çevirmek isteyenlerle mücadelesini sürdürüyor.

Polis ekipleri, Beştelsiz, Seyitnizam, Telsiz ve Veliefendi mahallelerinde 4 tekstil atölyesinde hijyensiz ortamda kalite standartlarının altında tıbbi maske üretilerek piyasaya sürülmeye çalışıldığı bilgisi üzerine çalışma başlattı.

Söz konusu iş yerlerine operasyon düzenleyen ekipler, kutular içerisindeki ve dikiş masalarındaki 10 bin 500 maske ve maske yapımında kullanılan çok sayıda tekstil ürünü ile dikiş makinelerine el koydu.

İş yeri sahiplerine, kaçak ve sağlıksız üretim yapmaktan idari para cezası uygulanırken, atölyeler zabıta ekiplerince mühürlendi.