Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan ''400 yataklı Hatay Antakya Devlet Hastanesi'' paylaşımı! Videoyla görüntüleri yayınladı | Video

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından videolu paylaşımda bulundu. Koca paylaşıma; ''10 Mayısta tamamlanması planlanan 400 yataklı Hatay Antakya Devlet Hastanesi inşaatının çalışmaları ara vermeden sürüyor. Hatay’ın ihtiyacı olan yeni sağlık yatırımlarını zamanında hizmete sunacağız.'' notunu düştü.

Asrın felaketinin ardından yıkılan sağlık kurumlarının yerine büyük bir hızla, tam donanımlı hastaneler yapıyor. Bu kapsamda Hatay'a yapılacak ikinci hastane olan Antakya Devlet Hastanesi'nin yapımı da 7/24 esasına dayalı olarak aralıksız sürüyor. 22 bin metrekare oturum alanı üzerinde yaklaşık olarak 54 bin metrekare alana sahip olacak olan hastane 400 yatak kapasiteli olarak planlandı.

3. BASAMAK BİR HASTANE OLACAK

80 yoğun bakım yatağı, 12 ameliyathanesi, onkoloji merkezi, kalp ve damar hastalıkları gibi kritik ihtisas alanlarının da olacağı hastane 3. basamak niteliğinde bir sağlık kuruluşu olarak tamamlanacak. İki katlı çelik konstrüksiyon olarak inşa edilecek bu hastane, konaklama alanlarıyla birlikte inşa edilecek. Hastanenin 10 Mayıs'a kadar tamamlanıp hizmete alınacağı kaydedildi.

FAHRETTİN KOCA 10 MAYIS'I İŞARET ETTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "10 Mayısta tamamlanması planlanan 400 yataklı Hatay Antakya Devlet Hastanesi inşaatının çalışmaları ara vermeden sürüyor. Hatay'ın ihtiyacı olan yeni sağlık yatırımlarını zamanında hizmete sunacağız." dedi.

Bunlar da Var
Antalya’da teleferik kazası! A Haber mahsur kalanların kurtarılma anları görüntüledi 18:52
Antalya’da teleferik kazası
13.04.2024Cumartesi
CANLI YAYIN