Erdoğan'dan Yunanistan'a ve Güney Kıbrıs'a ikaz!

Partisinin grup toplantısından konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sanılmasın ki Kıbrıs açıklarındaki fırsatçı girişimler gözümüzden kaçıyor. Kıbrıs ve Ege'de haddi aşanların yanlış yapmaması konusunda buradan ikaz ediyoruz. Bizim için Afrin neyse Kıbrıs'taki Ege'deki haklarımız da odur!" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları;

BURADAN İKAZ EDİYORUZ
Sanılmasın ki Kıbrıs açıklarındaki doğalgaz arama ve Ege'deki kayalıklarla ilgili fırsatçı girişimler dikkatimizden kaçıyor. Kıbrıs'ta ve Ege'de haddini aşanları yanlış hesap yapmamaları konusunda buradan ikaz ediyoruz.

TÜRKİYE BİR ÇADIR DEVLERİ DEĞİLDİR
Stratejik ortağımız, müttefikimiz kalkıp da PYD'ye parasal desteği, silah yardımları yetmiyormuş gibi yapma kararı bizim de aldığımız ve alacağımız kararı etkileyecektir. Şunun iyi bilinmesi lazım. Türkiye bir çadır devleti değildir. Asırlara bani olan bir devlet anlayışımız vardır. Biz gereği neyse bunu yaparız. Bir ölürüz bin diriliriz. Bu böyle bilinmeli. Savaş gemilerimiz, hava kuvvetlerimiz gerektiğinde her türlü müdahaleyi yapmak için yakından takip ediyorlar. Bizim için Afrin neyse Kıbrıs'taki Ege'deki haklarımız da odur!

Bunlar da Var
CANLI YAYIN