Enver Altaylı'nın mektubunda FETÖ oyunları! Güneydoğulu gençleri FETÖ'cü yapmış

Enver Altaylı'nın mektubunda FETÖ oyunları! Güneydoğulu gençleri FETÖ'cü yapmış

28.02.2020 00:09

15 Temmuz’da ülkeyi işgale kalkışan Fetullahçı Terör Örgütü’nün, sinsi oyunları, algı operasyonları, gençleri terör örgütüne katılmak için nasıl ikna ettikleri bir bir gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Ankara Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede eski MİT’çi Enver Altaylı’nın FETÖ elebaşı Gülen’e yazdığı bir mektuba yer verildi. 2009’da yazılan mektupta Altaylı, Güneydoğu’daki gençleri bir terör örgütünün kucağından alarak başka bir terör örgütü için yetiştirmek amacıyla çalışmalar yaptığına dikkat çekiyor. Mektupta Altaylı’nın FETÖ okulları Milli Güvenlik Kurulu’ndan tavsiye kararı çıkarmaya çalışıtığı da görülüyor. İşte haberin detayları...


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.