CHP'nin çaldığı 4500 oy!

CHP'nin çaldığı 4500 oy!

07.04.2019 02:01

1950 yılında yapılan yerel seçimlerde Hakkari'de kullanılan tüm oylar yani 12.384 oy CHP'ye gitmiş ve Cumhuriyet Halk Partisi 1 bağımsız adayın da girdiği seçimlerde yüzde yüz oy almıştı. 31 Mart yerel seçimlerinde 1950'de Hakkari'de yaşanan o skandal durumun bir benzeri yaşandı. A Haber Yurt Habeler Müdür Kerim Ulak'ın açıkladığı tabloda CHP'nin ve onu destekleyen partilerin ilçelerde aldığı oylarla Büyükşehir'de aldığı oyları karşılaştırıldığın ciddi bir fark ortaya çıktığı gözlendi. Öte yandan 16 sandıkta AK Parti'ye yazılması gereken 2250 oyun CHP'ye yazıldığı ve bu oyların toplandığında 4500 oy yaptığı belgelerle kanıtlandı. A Haber Yurt Haberler Müdürü Kerim Ulak canlı yayında sandıkta yapılan usulsüzlükleri ayrıntılarıyla anlattı.


kalan karakter 1000

mehmet mehmet

bu yapılan hırsızlığı önlemek çok basit ben müşavirlik kartım vardı 15sene önceki seçimlerde her sandığın bulunduğu odaya girebiliyodums ayımlarda.bası odalarda diyelimki ak partili yetkili bulunmuyo veya bulunanvar ama acemi anlamıyo veya korkak.hemen yapılanı söluyorumçbbi sandıkta ak parti diyelimki 150 oy aldı osandıktaki 150 oyu.anlaşılmıcak şekikde 15.olarak yasıyolar gerikalanınıda cehapeye yasıyolar kimsed ebişey anlamıyo anlaşılmadna çaktırmadan sadece bisandıkta ne oldu 135 oy senin rakibine gitti otomatikmen.bi sandıkta.270 oy kaybın oluşmuş oluyo.eneyim tecrübeme islenimleriem dayanarak bu şerefsizlik nasıl çösülür diye düşündüm buldum.sandıklarda oy kullanması gerekenler diyelimki kullandı.oy kullanma işlemi bitti.tüm odalardaki oy sandıklarını alıcaksın hepsini bi odaya topluccaksın.her partinin .il veya ilçe başkanının yanında sayıcaksın onlar hazır buluncak.odadada camerad aolucak.bu yöntemle.birtek oy bile çalınması mümkün değil.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır5
cevapla 07.04.2019 03:29

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.