Adım adım PKK terör örgütüne gidişin görüntüsü! Fevziye annenin oğlu Süleyman böyle kaçırıldı (Video)

Adım adım PKK terör örgütüne gidişin görüntüsü! Fevziye annenin oğlu Süleyman böyle kaçırıldı (Video)
11.09.2019 18:05

Diyarbakır'da 30 Ağustos 2019 Cuma gününden beri oğulları Süleyman Çetinkaya'dan haber alamayan aile, evlatlarının dağa kaçırıldığını iddia ederek HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatmıştı. Diyarbakır'da HDP binasının önünde evlat nöbeti sürerken dağa çıkışın adım adım görüntüleri ortaya çıktı. Evladı için HDP binasının önünde oturma eylemi başlatan Hacire Akar'dan sonra ikinci isim Fevziye Çetinkaya'nın oğlu Süleyman 9 gündür Diyarbakır'da HDP binasının önünde eylem yapıyor. Fevziye annenin oğlu Süleyman'ın PKK terör örgütüne adım adım götürülmesi güvenlik kameralarına yansıdı. Süleyman Çetinkaya nasıl kandırıldı? İşte HDP il binasından dağ kadrosuna giden yolun adım adım hikayesi...


17 Yaşındaki Süleyman Çetinkaya 30 Ağustos günü ortadan kaybolduktan sonra anne Fevziye Çetinkaya ile Şahap Çetinkaya çocuklarını bulmak için birçok yere başvurdu, ancak çocukları bulamazken, bunun üzerine karakola bildirdi. Polisin yaptığı araştırmada Süleyman Çetinkaya'nın kırsalda bağlantı kurduğu teröre müzahir bir kişiyle son olarak cep telefonuyla görüntülü konuştuktan sonra Diyarbakır ilçe otogara gittiği, burada yaptığı telefon görüşmeleri sonrasında terör örgütü PKK'ya katıldığı ortaya çıktı.

Görüntülerde Süleyman Çetinkaya ilk olarak Diyarbakır Gaziyaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesine akrabaları ile birlikte eniştesinin ziyaret ediyor, ardından da oradan ayrıldıktan sonra telefon görüşmeleri ile birlikte yönlendirilerek ilçe otogarına gidiyor. Süleyman Çetinkaya'nın görüntülerde ilçe otogarında Mardin Kızıltepe'ye gittiği buradan da dağa götürülerek PKK'ya katıldığı iddia ediliyor.