Başkan Erdoğan'dan cep telefonu ve bilgisayar desteği müjdesi! "Gençlere 5.500 TL'ye kadar destek"

Başkan Erdoğan başkanlığında toplanan Kabine Toplantısı sona erdi. Gençlere vergisiz telefon müjdesi hakkında konuşan Başkan Erdoğan, "Gençlerimize piyasa satış fiyatı 9 bin 500 lirayı geçmeyen cep telefonu ve bilgisayarlar için toplamda 5 bin 500 liraya kadar teknolojik cihaz desteği vereceğiz." ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ERDOĞAN KABİNE'DE DETAYLARI AÇIKLADI!

Erdoğan açıklamasında, " Örgün eğitimdeki üniversiteli gençlerimize vaadimiz olan cep telefonu ve bilgisayar desteğini hayata geçiriyoruz.

Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen son Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda, seçim sürecinden bu yana gündemde olan ve öğrencilerin eğitimlerini desteklemeyi amaçlayan önemli bir adım atıldı. Bu adım, öğrencilere vergisiz cep telefonu ve bilgisayar satışı fırsatı sunarak, öğrencilerin teknolojiye daha kolay erişimini sağlamayı hedefliyor.

VERGİSİZ SATILACAK TELEFON VE BİLGİSAYARLARIN AYRINTILARI BELLİ OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, örgün eğitimde öğrenim gören gençlere, "9 bin 500 lirayı aşmayan cep telefonu ve bilgisayar için toplamda 5 bin 500 lirayı geçmeyen şekilde destek vereceğiz." dedi.Erdoğan açıklamasında "Cep telefonu için piyasa fiyatının yüzde 44,4'üne, bilgisayarlar için yüzde 16,7'si kadar tutarda destek sağlayacağız." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, öte yandan "Örgün eğitimdeki üniversiteli gençlerimize bir hatla sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca aylık ücretsiz 10 GB kota tanımlıyoruz." açıklamasında bulundu.

KİMLER VERGİSİZ TELEFON SATIN ALABİLECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasına göre örgün eğitimde yer alan öğrenciler bu imkandan yararlanabilecek.

HANGİ TELEFONLAR VERGİSİZ ALINABİLECEK?

9 bin 500 lirayı aşmayan cep telefonları bu kapsamda yer alacak.

Vivo, Samsung ve General Mobile gibi markaların bu fiyat limitine sahip modelleri öğrenciler tarafından satın alınabilir.

VERGİSİZ TELEFON SATIŞI NE ZAMAN BAŞLAR?

Öğrencilere bir defaya mahsus cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlanmasına ilişkin ayrıntılar yakın zaman içinde ilgili bakanlık tarafından ilan edilecek.

Bu kapsamda bilgiler geldikçe haberimizde yer vereceğiz.

Bunlar da Var
Eski ABD Başkanı Trump’a mitinginde ateş açıldı! Olay sonrası korumaları tarafından kürsüden uzaklaştırıldı 00:11
Trump'a suikast!
14.07.2024Pazar
CANLI YAYIN