Bugünkü
Takvim
  • Teknoloji
  • 19.08.2019 16:55
  • Son Güncelleme: 19.08.2019 16:59

, yasağını 90 gün erteledi

, Washington yönetiminin ’ye yönelik iş yasağını 90 gün ertelediğini söyledi. Wilbur Ross, yasaklı işletme listesine 40 yeni Huawei alt kuruluşunun eklendiğini belirtti.

ABD, Huawei yasağını 90 gün erteledi

, Fox Business'a yaptığı açıklamada söz konusu yasağın ertelenmesinin yanında, Sanayi ve Güvenlik Dairesi'nin yasaklı işletme listesine 40 yeni alt kuruluşunun eklendiğini belirtti.

ABD'NİN 90 GÜNLÜK ERTELEME KARARINI
Washington yönetiminin Huawei'nin ABD ağlarında casusluk yaptığı iddiasının ardından "ulusal güvenlik" endişeleri sebebiyle ABD'li şirketlerin Huawei'yle iş yapması yasaklanmıştı. ABD Başkanı Pazar günü Huawei'yle iş yapmak istemediğini söylemiş ve ABD'nin 90 günlük erteleme kararını Huawei üzerinde uygulamayacağı endişeleri oluşmuştu.

TİCARİ ANLAŞMAZLIKLARININ ÖNEMLİ BİR PARÇASI HALİNE GELMİŞTİ
Washington yönetiminin ABD'li devlet kuruluşlarının Huawei ekipmanı satın almasını yasaklaması ve Pekin yönetiminin ABD'nin 'li şirketlere "adil olmayan bir şekilde" davrandığı iddialarıyla Huawei sorunu, ABD-Çin ticari anlaşmazlıklarının önemli bir parçası haline gelmişti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.