Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 29.01.2020 10:55
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 29.01.2020 11:54
ABONE OL

'ın formasını giydiği Elazığ ve Malatya'yı unutmadı

Milli basketbolcu 'ın formasını giydiği NBA takımlarından 'tan büyük jest. Cedi Osman'ın başlattığı kampanyaya bir destek de takımı Cavaliers'tan geldi. Cleveland Cavaliers- maçında, reklam panolarında "Dualarımız sizinle" mesajları paylaşıldı.

Elazığ'da meydana gelen deprem için Washington Wizards maçı öncesi kampanya başlatan 'a bir destek de kulübü 'ten geldi.

Cleveland Cavaliers'ın 'a 125-111 yenildiği maçta Cedi Osman'ın kampanyasına destek geldi. Cedi Osman, Washington Wizards maçı öncesi atılacak her basket için önce 100 ardından 200'er dolar yardım yaparken; kulübü de Pelicans maçında jest yaptı. Maç sırasında Malatya'yı da etkisi altına alan deprem nedeniyle potaya Malatya yazıldı. Reklam panolarında ise "Elazığ dualarımız sizinle" ifadeleri yer aldı.

Cedi Osman, jest yapan kulübüne teşekkür etti ve "Maç boyunca panolara "Elazığ dualarımız sizinle" ve potalara "Malatya" yazıp farkındalığımıza destek veren tüm Clevaland Cavaliers organizasyonuna kalpten teşekkürlerimle. Bu ailenin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum." ifadelerini kullandı.

Karşılaşma 125 - 111 Pelicans üstünlüğü ile sona erdi. Maçta 24 dakika süre alan Cedi Osman 9 sayı, 4 ribaund ve 4 asistle oynadı. Karşılaşmanın en skorer ismi ise New Orleans Pelicans'tan Jrue Holiday oldu. 33 dakika sahada kalan Holida, 28 sayı üretti. Bu sonucun ardından 15 takımlı Doğu Konferansı'nda Cavaliers 13 galibiyet ve 35 mağlubiyetle 14. sırada kaldı.

KAMPANYA DÜZENLENMİŞTİ

Cedi Osman, Chicago Bulls maçı öncesi ise Elazığ ve Malatya için bir yardım kampanyası düzenlemişti. Karşılaşmada atılacak her 3 sayılık basket için 100 Dolar bağışlayacağını açıklayan Cedi, daha sonra bu rakamı 200 Dolar'a çıkarmıştı. Ülkemizden de birçok sporcu bu kampanyaya desteklerini açıklarken, maçta toplam 25 3'lük isabeti bulundu ve 385 bin TL bağış toplandı.