Bugünkü
Takvim

YAŞ'zede haklarının peşinde

Sayıları 3 bine varan YAŞ mağdurları, 'dava açmak ve haklarını geri almak' için yasa bekliyor. YAŞ'zedeler Meclis'i başvuru yağmuruna tuttu

YAŞ'zede haklarının peşinde
(YAŞ) kararlarına yargı yolunu açan Anayasa değişikliğinin yürürlüğe girmesinin ardından "dava açmak" ve "göreve iade" isteyen mağdurların beklentileri arttı. TBMM Dilekçe Komisyonu'na başvuran çok sayıda YAŞ mağduru, yasal düzenlemenin bir an önce yapılması talebinde bulundu. YAŞ mağdurlarının ortak talepleri arasında personel kimlik kartı, sosyal tesislerden yararlanma hakkı, iptal edilen silah taşıma ruhsatının iadesi, OYAK ve Emekli Sandığı toplu ödemeleri ve maaş tutarları bulunuyor. YAŞ mağdurlarının sayısının 3 bine yakın olduğu belirtiliyor.
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.