Bugünkü
Takvim

alınır mı? Hem eşten hem de anne ve babadan...

alınır mı? Yaşamını yitiren anne-baba veya eş üzerinden belli şartlarda maaş bağlanıyor. Hem eşten hem de anne ve babadan ayrı ayrı maaş almak mümkün mü? sorusu merak edilen konular arasında bulunuyor. İster (4A) ister Bağ-Kur (4B) ister de Emekli Sandığı (4C) sına tabi olan, vefat etmiş eşinden dul maaşı alan emekliler hakkından yararlanmaktadır.

  • SGK
  • 05.03.2020 09:33
  •  - 
  • Son Güncelleme: 26.03.2020 12:26
ABONE OL
Çift emekli maaşı alınır mı? Baba ve eşten iki emekli maaşı alınabilir mi?

Milyonlarca emekli aylığı alan vatandaş çift emekli maaşı almanın yollarını internette sorgulamaya devam ediyor. Çift emekli maaşı alınır mı? Kadınlar, hayatını kaybeden yakınlarının maaşlarını alma ile ilgili detayları merak ediyor. Peki baba ve eşten iki emekli maaşı alınabilir mi? Sosyal Güvenlik Kurumu bazı durum ve şartlarda emekliye çift maaş hakkı tanımaktadır.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇİNİZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.