Bugünkü
Takvim
  • Saklambaç
  • 28.10.2016

Dev yapım vizyonda

Peygamber Efendimiz’in doğumundan 12 yaşına kadar geçen mucizevi hayatı ve İslam’ın doğuşunu anlatan ‘i, bugün gösterime girdi. Önceki akşam filmi sında seyredenler, duygusal anlar yaşayıp gözyaşlarını tutamadı

Dev yapım vizyonda
İslam'ın doğuşunu ve efendimiz Hz. Muhammed (SAV)'in çocukluğu ile ilk gençliğini beyaz perdeye aktaran 'Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi' inin sı, önceki akşam Kanyon'da yapıldı. Geceye Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Esra Erol, Wilma Elles, Haluk Piyes, Hakan Ural, Yurdaer Okur ve Metin Şentürk gibi isimler akın etti. Galaya katılanlar, dev bütçeyle çekilen filmi büyük bir hayranlıkla seyretti.

350 SALONDA GÖSTERİMDE
Bugün vizyona giren 'Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi'nin gösterimine katılanlar, gözyaşlarını tutamadı. 178 dakika süren film, Türkiye genelinde 350 salonda gösterimde olacak. 6. yüzyılda Hz. Muhammed'in doğumu ile başlayan filmin oyuncu seçimleri, 1 yıllık süreçte titizlikle yapıldı. Bugüne kadar çekilen en iddialı projelerden olan 'Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi'nin yönetmenliğini İranlı Majid Majidi yaptı. Sareh Bayat, Mohsen Tanabandeh ve Mina Sadati'nin yer aldığı film, sinema salonuna giden herkese duygu seli yaşatacak.

30 MİLYON DOLARLIK BÜTÇE
Film, 2 yıllık uzun bir araştırmadan sonra 5 yıllık bir çekimle tamamlandı. Film için özel teknikle Mekke ve Medine detayları hazırlandı. Platoların hazırlanması 3 yıl sürdü. Proje için 30 milyon dolar harcandı. Çekimleri 1 yıl, post prodüksiyonu 2 yıl süren proje için İran'ın Horasan şehrinin güneyindeki Allahyar Köyü'ne, o dönemin Mekke'sini tefsir eden özel bir set kuruldu.

FİLMİN KONUSU
Bugün vizyona giren filmde, altıncı yüzyılda Mekke'de Hz. Muhammed'in doğumu ile başlayan ve 12 yaşına kadar devam eden süreç anlatılıyor. 'Çağrı' filminin ardından İslam dünyasına ışık tutması beklenen film, 2015'te tamamlandı.

Beş yıllık tenik hazırlıkların ardından tamamlanan film, görsel bir şölen sunuyor. Özellikle Ebrehe'nin filleriyle Mekke'ye doğru yola çıkmasının ardından ordusunun ebabil kuşları tarafından yok edildiği sahne ise herkesi derinden etkiledi...ÇAĞRI'YI GEÇECEK
Filmi izlerken 3-4 yerde gözyaşlarını tutamadığını söyleyen Prof. Dr. Hatipoğlu, "Eleştirilerimiz dikkate alınırsa serinin devam filmi olacak proje, 'Çağrı' filmini aşacaktır" dedi. Ünlü profesör, ekledi:

"Peygamber Efendimiz'in eli, saçı görünüyor. Görülmeli mi, görülmemeli mi; o tartışılabilir. Hz. Muhammed'in çocukluğunun flimde çok iyi gösterildiğini düşünüyorum. Keşke bu film, her şeyiyle 'de çekilmiş olsaydı."WİLMA ÖVGÜ YAĞDIRDI
Bir süre önce Türk vatandaşı olan Alman Wilma Elles, filmle ilgili şöyle konuştu: "Hazreti Muhammed'in hayatını daha önce araştırmıştım. Böyle bir film çekildiği için ben çok mutluyum. Bence bu film çok iyi araştırılmış. Bütün detaylara herkes çok dikkat etmeli. İslam adına hepimiz çok şey öğreneceğiz.''


Esra Erol da galadaydı.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT

kalan karakter 1000

Seda Seda

Bir kere filmi seyretmeden önce , filmin tanitim panosunun iyi niyet içermediyini görüyoruz . " HZ. MUHAMMED" yazisi sade lestirilmis , basite alinmis , hafife alinmis , yani , sanki SIRADAN biriymis gibi olmus. Çünki HZ. MUHAMMEDÎN (S.A.V) tüm kitablarinda isim den sonra (S.A.V) yazar bu da PEYGAMBERÎN nekadar önemli biri oldugunun kanitidir ve buda tekdir ,sadece HZ.MUHAMMED (S.A.V) verilmistir. . Bence bu film çok ama çok su kaldirir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 28.10.2016 13:54
Erkan Erkan

Neden çocukluk dönemi ! Neden Peygamberlik ve sonrasi dönemi deyil ! Bir insanin tabiki çocukluk dönemi önemlidir , ama , en önemli dönemi yetiskin dönemidir , çünki bu dönem hem kendine hem ailesine hemde etrafina yaptiklariyla hal ve hareketleriyle davranislariyla daha ön pilanda olan dönemdir . Hz. Peygamberde , iste bu dönemde Peygamberlik geldi , ki , dönem çok önemliydi , yani tam olgunluk dönemiydi , söze ve kââle alinac bir dönemdi Hz. peygamber , eyer çocukluk döneminde Peygamberlik gelseydi , kim kââle alirdi ! Bu Film de de bu mu amaçlaniyor , yani Herkes tarafindan bilinen Peygamberlik ve sonraki dönemi , yani en zengin döneminin üzerine çocukluk dönemi diye bir perdemi örtülmek isteniyor !

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 28.10.2016 13:14

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.