Bugünkü
Takvim

Kahvaltı tartışmasında flaş gelişme! Tarım ve düğmeye bastı

ve , söylemleriyle vatandaşın kafasını karıştırdı. Tarım ve ise düğmeye bastı. Beslenme uzmanı olmayanların açıklama yapmalarını önleyecek yasa çalışması başlattı...

ABONE OL
İşin 'Öz'ü değişecek
Tarım ve , kamuoyunda 'kanaat önderi' diye tabir edilen bazı kişilerin yaptığı açıklamaların üretimi ve sektörü sekteye uğratması nedeniyle harekete geçti. Ekranlarda sıklıkla boy gösteren ve 'et yemeyin', 'ekmek yemeyin', 'kahvaltı yapmayın' gibi ifadelerle sektörleri olumsuz etkileyen bu kişilere artık bilimsel dayanak zorunluluğu geleceği belirtildi.ŞİKAYETLER DİNLENDİ...
Sektörden gelen şikayetleri gündemine taşıyan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, önceki gün konuyla alakalı olarak, "Birisi çıkıyor 'Koyun eti yiyin' diyor. Koyun etindeki tüketim artıyor. Diğer taraftan 'Tavuk eti yemeyin' diyor, bir hafta içerisinde bir endüstri etkileniyor ve tüketim yüzde 25 civarında düşüyor. Artık bilgi kirliliklerine karşı savaşıyoruz. Bunun için de bir yasa çıkarılacak. Önüne gelen 'Bunu yiyin, şunu yemeyin' diyemeyecek" dedi.


Barış ŞİMŞEK

kalan karakter 1000

Dulqarnein Dulqarnein

"Mehmet Öz" denilen beyfendiyi kimse kulak vermesin... "SAGLIGINIZDAN OLURSUNUZ", Canan Karatay anadolu insanlarin yasam tarzini daha iyi biliyor, tecrübeli ve liyakatlidir, cahil bir RANTCI degildir bazi siyasi hayal gören maymunlar gibi degil, Canan hanima kulak verelim firsatci munafiklere degil.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.01.2020 08:51

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.