Takvim

Vav TV Canlı Yayın
 • Memurlar
 • 22.06.2021 08:16
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 22.06.2021 08:16
ABONE OL

Yüzlerce büro memuru ve büro işçisi alımı başvuru şartları nedir? 22 Haziran İŞKUR başvuru güncel iş ilanları!

İŞKUR tarafından Haziran ayına özel büro memuru ve büro işçisi alımı ilanı yayınlandı. Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yayınlanan ilana göre; Onlarca ilde KPSS şartsız ve sınavsız olmak üzere en az lise mezunu büro memuru alımı yapılıyor. Başvurular online olarak yapılacak olup, başvuru sayfası ve koşulları haberimizde… İŞKUR tarafından yayımlanan büro memuru alımı ilanlarına başvuru yapmak için, İŞKUR'un üye profiline e-Devlet üzerinden online olarak kayıt girerek yaptırmanız gerekmektedir. İş arayanların Kurumumuza kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Kayıt için beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından Kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemez.

Yüzlerce büro memuru ve büro işçisi alımı başvuru şartları nedir?

22 Haziran İŞKUR personel ve iş ilanları en fazla aratılanlar arasına girmiş durumda. İşi olmayanlar ilk tercihi her zaman İŞKUR oluyor. Bu anlamda İŞKUR Türkiye genelinde farklı illerde istihdam etmek üzere büro memuru ve büro işçisi alımı yapacağını duyurdu. Başvuru yapacak adayların en az ortaöğretim (lise) mezunu olmak ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gibi kriterleri taşımaları gerekmektedir. Adaylar, haberimizin içerisinde yer alan ''Başvuru'' linkine tıklayarak istedikleri ilana başvuru yapabilir veya CV'lerini ilgili personele yollayabilir. Söz konusu istihdam özel sektör kurumlarına yapılacak olup, başvuru ile ilgili tüm merak edilenleri siz için açıklıyoruz.

Büro memuru ve büro işçisi alımı

Büro memuru ve büro işçisi alımı

   BÜRO MEMURU NE İŞ YAPAR?

   Büro memuru, ofis ve büro gibi ortamların günlük işleyişlerinin aksamadan devam etmesini sağlayan kişidir. Ofis içi iletişim ve yazışma işlerinin çoğu kısmını üstelenen bu kişiler, aynı zamanda firmanın dışa açılan yüzü olarak da görev yapabilirler. Büro memuru iş ilanı yayınlayan firmalar, işe alacakları kişilerden; günlük yazışmaları yapmak, dökümler alıp dosyalamak, raporlama yapmak, dışarıdan gelen misafir ve müşterilerle temas kurmak, resmi kurum ve kuruluşlarla bağlantıyı oluşturmak gibi işleri yerine getirmelerini beklerler. Büro memuru iş ilanları veren firmaların kriterleri, çalışma alanlarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

   Dış ticaret alanında faaliyet gösteren bir firma, işe alacağı büro personelinin dil bilmesini isteyebilirken; muhasebe ofisleri, kendileri için çalışacak kişilerden iş ile ilgili programları kullanabilmelerini bekleyebilmektedir. Büro memuru ilanları oluşturan firmalar, bütün adaylardan; aktif olarak bilgisayar kullanabilmelerini isterler. Ekip çalışmasına yatkın, düzgün bir diksiyona ve iş disiplinine sahip olan kişilerin, büro memurluğu yapma konusunda gereken vasıfları taşıdıkları görülmektedir.

   BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

   İŞKUR'dan başvuruları kabul edilen büro personeli ilanına başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.

   - Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

   - Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmış olmak.

   - Kurumların belirlediği özel şartlara sahip olmak,

   - Sağlık probleminin olmaması,

   - En az lise mezunu olmak, ( önlisans lisans mezunları için ilanlar da yer almaktadır)

   - İlanların özel başvuru şartlarında yer alan yaş aralığında olmak,

   - Office programlarına hakim olmak,

   - Güler yüzlü olmak.

     BÜRO MEMURU ALIMINA NASIL BAŞVURU YAPILIR?

     İŞKUR tarafından yayımlanan büro memuru alımı ilanlarına başvuru yapmak için, İŞKUR'un üye profiline e-Devlet üzerinden online olarak kayıt girerek yaptırmanız gerekmektedir.

     İŞKUR KAYIT İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

     İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz.

     İŞKUR KAYIT ŞARTLARI

     İş arayanların Kurumumuza kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Kayıt için beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından Kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemez.

     Büro Memuru İlanları için TIKLAYINIZ