Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 18.02.2020 10:49
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 18.02.2020 10:49
ABONE OL

Resmi Gazete'de yayımlandı! 67 alınacak! 2020 başvuru şartları nedir?

Sivas Belediyesi tarafından yayımlanan ilana göre, erkek ve kadın olmak üzere toplam 67 alınacak. İlanın yayımlanmasının ardından, başvuru şartları, başvuru tarihi ve sınava dair merak edilen detaylar belli oldu. Peki, Sivas Belediyesi İtfaiye Eri başvuru ne zaman? için şartlar neler? İtfaiye Eri sınavı ne zaman yapılacak?

İtfaiye eri alımı başvuru şartları nedir?

İtfaiye Eri alımı ne zaman? Sivas Belediye Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere; yayımlanan ilandaki unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla itfaiye eri alınacak. Sivas Belediyesi'ne yapılacak İtfaiye Eri alımı ile ilgili tüm şartları yazımızdan görüntüleyebilirsiniz. Peki, Sivas Belediyesi İtfaiye Eri başvuru ne zaman? İtfaiye Eri alımı için şartlar neler? İtfaiye Eri sınavı ne zaman yapılacak? İşte konu ile ilgili ayrıntılar...

İTFAİYE ERİ BAŞVURU NE ZAMAN, NASIL YAPILIR?

Başvurular, başvuru belgeleri ile 16 - 20 Mart 2020 tarihleri arasında yapılacak. Adayların, başvuru belgelerini Sivas Belediyesi Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Müracaat Masasına şahsen teslim etmeleri gerekiyor.

BAŞVURU FORMU VE İLANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN

BAŞVURU ESNASINDA ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER NEDİR?

Başvuru sırasında;

-İş Talep Formu Kurumdan veya Sivas Belediyesi'nin www. sivas.bel.tr internet adresinden temin edilecektir.

-Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının fotokopisi,

-Diploma veya Mezuniyet belgesinin belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Sivas Belediyesince tasdik edilebilir)

-Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Sivas Belediyesince tasdik edilebilir)

-En az C sınıfı sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Sivas Belediyesince tasdik edilebilir)

-KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı,-Askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,

-Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,

-2 adet biyometrik fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak),

BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sınava girmeye hak kazanan adaylar KPSS puanları ile 27/03/2020 tarihinde Sivas Belediyesi'nin web sayfası (www.sivas.bel.tr) ve ilan panosunda ilan edilecektir,

-Başvuruları kabul edilip sınava çağrılan adaylara Sivas Belediyesince düzenlenen ve adayların kimlik bilgileri ile sınav yeri ve tarihinin bulunduğu "Sınav Giriş Belgesi'' gönderilecektir.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

İlan edilen memur kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

1.1-Türk vatandaşı olmak.

1.2-Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

1.3-Türk Ceza Kanununun 53'üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

1.4-Adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

1.5-Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.

1.6-İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

2-BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

1.1-İlan edilen itfaiye eri kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2018 yılı KPSSP93, KPSSP94 Kamu Personel Seçme Sınavlarına girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,

1.2-Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,

1.3-657 sayılı Kanunun 48'inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye İtfaiye Yönetmeliği'nin 15/A maddesindeki özel şartlara göre, itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte itfaiye eri için 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri Sivas Belediyesince yapılacaktır.

1.4-Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.

1.5-İtfaiye teşkilatının ihtiyacına göre belirlenen, 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

İTFAİYE ERİ SINAVI NE ZAMAN?

Sivas Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'nde; 02/04/2020 Perşembe Günü saat 09:00'da başlayacak olup, sözlü sınavı müteakip uygulama sınavı yapılacaktır.

Sözlü sınavlar ve uygulamalı sınav aynı gün içinde bitirilemez ise ertesi gün devam edilecektir.

Sınav Konuları:

-Türkiye Cumhuriyeti Anayasası

-Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi

-657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu

-Mahalli İdareler ile ilgili Temel Mevzuat konuları ile

Kadro unvanına ilişkin mesleki ve uygulamalı bilgi ve yeteneğin ölçülmesini kapsar.

-İtfaiye eri sınavı; sözlü ve uygulamalı olmak üzere iki bölüm halinde yapılacaktır.

-Uygulamalı sınav; kadro unvanına ilişkin mesleki bilgi ve yeteneğin ölçülmesi ile araç kullanımı ve sportif dayanıklılık gibi özelliklerin ölçülmesini kapsayacak şekilde yapılır.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.