Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 14.08.2019 10:08
  • Son Güncelleme: 14.08.2019 10:08

En az lise mezunu polis memuru alımı yapılacak! Bayan ve erkek...

Lise mezunu 2500 polis alımı başvurusu başlıyor. İlana başvurular pa.edu.tr adresinden yapılacak. Peki başvuru ekranı açıldı mı? Başvurular saat kaçta başlayacak? Başvuru şartları nelerdir? İşte polis alımı hakkında son bilgiler ve başvuru detayları. için öğrenci alımları Başkanlığı tarafından yönetilir ve ilanları sadece Polis Akademisi resmi internet sayfası olan (www.pa.edu.tr) adresinde ilan edilmektedir. Polisi Akademisine bağlı olan Polis Meslek Yüksekokulları alacağı için öğrenci adaylarının en az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak şartı arıyor.

En az lise mezunu polis memuru alımı yapılacak!

2019 yılı PMYO polis alımı başvurusu 5 Ağustos'ta başladı. Polis olmak isteyen gençler, başvurularını Polis Akademisi resmi internet sayfası aracılığıyla yapacak. Polis alımında toplam sayı 2500 olarak açıklandı. Bu sayının 250'si kadın adaylar arasından, 2 bin 250'si erkek adaylar arasından yapılacak. 2500 aday belirlenecek ve Türkiye genelinde bulunan PMYO'larda eğitime alınacak. 2 yıllık üniversite eğitimi sonrası adaylar, polis memuru olarak mezun olacak ve EGM bünyesinde göreve başlayacak. Peki 2019 PMYO lise mezunu polis alım başvuru şartları ve tarihi ne oldu? PMYO yaş sınırı ve puan kaç oldu?

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.